„Bezpieczna droga do szkoły” dla najmłodszych uczniów  

0

W Stargardzie naukę w pierwszej klasie rozpoczęło prawie 700 dzieci. Ważne, by poznały zasady poruszania się po chodnikach i przejściach dla pieszych. Dlatego we wrześniu Straż Miejska prowadzi w całym mieście akcję „Bezpieczna droga do szkoły”.

Działania strażników skierowane są głównie do najmłodszych uczniów.

– Wiele z nich w tym roku po raz pierwszy samodzielnie pokonuje drogę do szkoły. Dzieci jak najszybciej powinny nauczyć się prawidłowego poruszania zarówno po chodnikach, ścieżkach rowerowych, jak i ulicach – zwłaszcza na przejściach dla pieszych. Wypracowanie dobrych nawyków wpłynie na poprawę bezpieczeństwa – ich oraz kierowców – mówi Wiesław Dubij, komendant Straży Miejskiej w Stargardzie.

Młodzi ludzie powinni być świadomi ewentualnych zagrożeń. Straż Miejska prowadzi w stargardzkich szkołach podstawowych zajęcia praktyczne. Dzięki temu najmłodsi piesi mogą poćwiczyć w terenie np. bezpieczne przechodzenie przez ulicę oraz poruszanie się w kolumnie po chodniku.

Strażnicy zwracają też szczególną uwagę na bezpośrednie sąsiedztwo szkół, również pod kątem obecności osób mogących stanowić zagrożenie dla dzieci.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Straż Miejska w Stargardzie

Poprzedni artykułSumi Jo i Krzysztof Meisinger – ze światowych scen muzycznych do Stargardu
Następny artykułRozstrzygnięcie konkursu „Ogrody wokół nas”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj