Sumi Jo i Krzysztof Meisinger – ze światowych scen muzycznych do Stargardu

2

Zbliża się kolejna edycja Meisinger Music Festival. W ramach tego wydarzenia nasz region odwiedzają największe światowe gwiazdy muzyki klasycznej. W tym roku jeden z koncertów odbędzie się w Stargardzie – w kolegiacie. Wystąpi tam Koreanka Sumi Jo, wyjątkowo utalentowana sopranistka.

Towarzyszyć jej będzie Krzysztof Meisinger, dyrektor artystyczny festiwalu, który uznawany jest za wyjątkowo charyzmatycznego młodego gitarzystę klasycznego. Muzyk od lat występuje z największymi artystami na najważniejszych scenach świata.

Krzysztof Meisinger odwiedził Urząd Miejski w Stargardzie, gdzie spotkał się z zastępcą prezydenta Ewą Sową. Wizyta była okazją do rozmowy o muzyce i tegorocznej edycji Meisinger Music Festival.

– Cieszę się, że Stargard jest na mapie tak interesującego festiwalu. Stargardzianie będą mogli wziąć udział w muzycznej uczcie zupełnie za darmo – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Jedną z odsłon wydarzenia będzie występ Krzysztofa Meisingera i sopranistki Sumi Jo. Artyści zaprezentują swoje umiejętności 19 września (czwartek) o godz. 19:00 w stargardzkiej kolegiacie.

Sumi Jo występuje w najsłynniejszych operach i salach koncertowych na całym świecie, jest doceniana zarówno przez publiczność, jak i przez krytyków. Specjalizuje się w śpiewie klasycznym, ale sięga również po inny repertuar. Jej płyta „Only Love” z interpretacją pieśni o miłości została sprzedana w nakładzie 1 200 000 egzemplarzy.

Kolegiata NMP to miejsce gwarantujące wyjątkową atmosferę. Niedawno koncertowała tam Orkiestra Camerata Stargard. Teraz muzyka klasyczna po raz kolejny rozbrzmiewać będzie w tej gotyckiej świątyni. Warto przyjść do kolegiaty i posłuchać na żywo wspaniałego sopranu Sumi Jo i muzyki w wykonaniu Krzysztofa Meisingera.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułMłodzi zapaśnicy z nagrodami
Następny artykuł„Bezpieczna droga do szkoły” dla najmłodszych uczniów  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

  1. Już widzę jak stargardzianie wezmą udział. Całą przestrzeń kolegiaty oblepią urzędnicy magistratu, spółek miejskich i ich rodziny

    • No jest to pretekst, aby nie pójść i obejrzeć 1845 odcinek serialu ,a później polo tv. jeszcze się tak nie zdarzyło, aby w Kolegiacie zabrakło miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj