ZS nr 5. II miejsce w okręgu – w akcji „Młoda krew ratuje życie”

0

W Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbyła się gala jubileuszowa Polskiego Czerwonego Krzyża w związku 100. rocznicą powstania tej organizacji. Wzięli w niej udział honorowi dawcy krwi, młodzież szkolna, wolontariusze i aktyw PCK oraz zaproszeni goście ze Szczecina i całego województwa.

Podczas gali wielokrotnie podkreślano, że wolontariat to wielka siła tej organizacji. Wolontariusze uczą zasad udzielania pierwszej pomocy, upowszechniają ideę krwiodawstwa, angażują się w akcje pomocowe – organizowane z myślą o najbiedniejszych i najsłabszych,  jak też w akcje dla ofiar klęsk i katastrof. Starają się uwrażliwiać innych na cierpienie i potrzeby drugiego człowieka.

Osobom wyróżniającym się w pracy na rzecz PCK wręczono Odznaki Honorowe PCK, Medale 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa, Medale 100-lecia PCK.

Podsumowano również akcję „Młoda krew ratuje życie” i nagrodzono najlepsze szkoły. Do XVI edycji Turnieju Szkół i Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie PCK w Zachodniopomorskiem przystąpiło 10 szkół. Łącznie pozyskano 344,164 litrów krwi. Na podstawie analizy danych, komisja wyłoniła zwycięzców wg wskaźników: promocja oraz aktywność – ilość oddanej krwi w ramach turnieju, w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły. Zespół Szkół nr 5 im. T. Tańskiego w Stargardzie zdobył II miejsce, osiągając wynik 0,333 l krwi (w przeliczeniu na pełnoletniego ucznia).

(r)

Poprzedni artykułRozstrzygnięcie konkursu „Ogrody wokół nas”
Następny artykułWiększe utrudnienia na odcinku S3 Goleniów-Rzęśnica


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj