Jesienny Jazz 2019: Dorota Miśkiewicz i Anka Kozieł Kwartet

2

Przed nami siódma już edycja tego wydarzenia, nawiązującego wprost do bogatych jazzowych tradycji Stargardu. Do udziału w dwudniowych koncertach i warsztatach Jesiennego Jazzu zaprasza starosta stargardzki Iwona Wiśniewska.

Tegoroczną edycję Jesiennego Jazzu rozpocznie w środę 16 października koncert Doroty Miśkiewicz, która wystąpi razem z zespołem o godz. 19 na Dużej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury.

W ankiecie Jazz Forum uznana została przez dziennikarzy i krytyków za Wokalistkę 2017 r. Kompozytorka, autorka tekstów i pomysłodawczyni projektu „Piano.pl” była inicjatorką bezprecedensowego wydarzenia, kiedy po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie, w kameralnych duetach zaprezentowało się kilkunastu wybitnych pianistów trzech generacji: Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, Krzysztof Herdzin, Dominik Wania oraz Piotr Orzechowski (znany jako „Pianohooligan”). W tym gronie wystąpili także: Grzegorz Turnau i Lutosławski Piano Duo w składzie: Bartłomiej Wąsik i Emilia Sitarz. Koncert „Piano.pl” spotkał się z owacją 1200 osób obecnych na widowni. Za wydarzenie to, zwieńczone wydaniem płyty, Dorotę Miśkiewicz nominowano do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyki. Uhonorowano także wokalistkę nagrodami w kategoriach Jazzowego Wydarzenia Roku i Albumu Roku.

Dorota Miśkiewicz ma na swoim koncie siedem autorskich płyt. Szerokiej publiczności znana jest ze swoich dokonań wokalnych oraz występu – jako jednej z nielicznych – razem z Cesarią Evorią. Ich wspólną piosenkę „Um Pincelada” znakomicie przyjęli miłośnicy muzyki na całym świecie. Współpracowała z całą plejadą artystów polskiej sceny jazzowej. Dorocie Miśkiewicz szczególnie bliska jest muzyka brazylijska. Artystce towarzyszy na co dzień czteroosobowy zespół instrumentalistów.

Na koncert inaugurujący VII edycję Jesiennego Jazzu obowiązują bilety w cenie 10 zł do kupienia w kasie SCK.

Natomiast przez cały czwartek 17 października miejscem warsztatów i koncertu będzie tym razem Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Witolda Lutosławskiego.

Chętni mogą wziąć udział w zajęciach indywidualnych pod opieką profesjonalnych muzyków od godz. 11.00 do 13.00. Przewidziano  też warsztaty zespołowe w godzinach 15.00.-16.30.

O godz. 18 w sali koncertowej PSM ze swoim recitalem wystąpi Anka Kozieł Kwartet. Muzycy zaproszą do udziału w tym koncercie uczestników całodniowych warsztatów.

Sama zaś Anka Kozieł – bohaterka drugiego dnia Jesiennego Jazzu – jako wokalistka, kompozytorka i aranżerka obraca się w szerokim kręgu muzyki synkopowanej – zarówno tej klasycznej, jak również eksperymentalnej. Na co dzień wykłada śpiew jazzowy w Królewskim Konserwatorium w Hadze. Profesjonalnie śpiewa od 25 lat. Brzmienie jej wspaniałego głosu, który obejmuje cztery oktawy, będziemy mogli podziwiać podczas czwartkowego koncertu w stargardzkiej PSM. Wokalistka sięga po brzmienia bluesa, jazzu, soulu i rocka, przez muzykę klasyczną – aż po muzykę świata.

Na  warsztatowe zajęcia można zapisywać się w sekretariacie Państwowej Szkoły Muzycznej II st. do 7 października osobiście lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 91 577 24 48.

(r)

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Zagrają w Memoriale Wysockiego
Następny artykuł70-lecie PGE Spójni Stargard. Feta w Parku Chrobrego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

  1. Taką tradycje to tylko miasto umie spieprzyć , od pierwszych warsztatów się tyle zmieniło że to masakra ,wcześniej jakieś fajne lekcje w klasach,dobra kadra która uczyła a teraz co ? Jakaś laska o której pierwszy raz słyszę ,brak klasy gitary,brak klasy instr.detych.Nie pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj