Koncert w kolegiacie z Sumi Jo i Krzysztofem Meisingerem

0

Występ światowej sławy artystów – Sumi Jo oraz Krzysztofa Meisingera, który odbędzie się 19 września (czwartek) o godz. 19:00 w stargardzkiej kolegiacie, to wyjątkowe wydarzenie w naszym mieście. Rzadko bowiem możemy gościć mistrzów w swojej profesji, którzy występują na największych i najbardziej znanych scenach świata.

Program koncertu: muzyka hiszpańska (Albeniz, de Falla, Tarrega) oraz utwory M. Ravela, E. Chabriera i F. Schuberta.

Sumi Jo – jedna z najwspanialszych sopranistek naszych czasów. Jej śpiew można usłyszeć w najsłynniejszych teatrach operowych i salach koncertowych świata – od Metropolitan Opera i Carnegie Hall po La Scalę, Covent Garden czy Operę Wiedeńską. Uwielbiana przez publiczność i krytykę. Szczególnie ceniona jest za interpretacje repertuaru bel canto, ale można ją usłyszeć także w innym repertuarze – jej album „Only Love” z najsłynniejszymi pieśniami miłosnymi sprzedany został w nakładzie ponad 1.200.000 egzemplarzy.

Obecnie Sumi Jo ma w swoim dorobku ponad 50 płyt w tym nagrania solowe dokonane dla wytwórni Erato. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, a wśród nich znajdują się zwycięstwa w międzynarodowych konkursach wokalnych w Seulu, Neapolu, Ennie, Barcelonie i Pretorii. W sierpniu 1986 roku, jednogłośną decyzją jury, została zwyciężczynią Carlo Alberto Cappelli International Competition w Weronie, jednego z najważniejszych konkursów na świecie, otwartym jedynie dla zwycięzców innych międzynarodowych konkursów. W 2003 roku została wybrana przez UNESCO Artystką dla Pokoju.

Krzysztof Meisinger – światowa krytyka uznaje go za jednego z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych naszych czasów i porównuje jego talent do talentu Pepe Romero czy Piotra Anderszewskiego. Występuje w najbardziej prestiżowych salach na całym świecie – od Tokio do Los Angeles i Buenos Aires (m.in. Filharmonia Berlińska, Theatre de Chatelet w Paryżu, Tokyo International Forum, Niigata Concert Hall, Filharmonia Narodowa w
Warszawie, Theatre du Palais Royal w Paryżu, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Hatch Recital Hall w Rochester, Raitt Recital Hall w Malibu czy Grossmunster w Zurichu) z takimi gwiazdami jak Sumi Jo, Philharmonia Quartet Berlin, Academy of St Martin in the Fields czy Filharmonia Praska. Jego płyta „Melodia Sentimental” nagrana w słynnym londyńskim Abbey Road Studio, uzyskała entuzjastyczne recenzje w światowej prasie muzycznej. Z podobnym uznaniem spotykały się także wszystkie kolejne płyty artysty.

Patrz też: https://www.facebook.com/KolegiataStargard

(r)

Poprzedni artykułKto zgubił klucze – między innymi od Peugeota?  
Następny artykułKSW 50. Tomasz Narkun obronił pas


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj