Atrakcyjnie w Dniu Ekologii na Bobrowej Polanie

0

Baza Edukacji Ekologicznej w lasku na skraju ulicy Reymonta będzie miejscem imprez w plenerze, zorganizowanych przy okazji Dnia Ekologii.

Miłośników aktywnego wypoczynku zaprasza na Bobrową Polanę starosta stargardzki Iwona Wiśniewska – w sobotę 21 września, w godz. od 11.00. do 15.00.

Cały ten dzień na wszystkich uczestników w leśnym Fun Parku czekać będą gry i zabawy o tematyce ekologicznej. Tajniki natury będzie można poznać m.in. przy „stoliku małego ekologa”. Organizatorzy zachęcają także do udziału w charytatywnej zbiórce plastikowych nakrętek. Zadbano również o atrakcyjne i różnorodne zabawy w terenie, włącznie z elementami marszu na orientację. Będzie ognisko i żurek dla zgłodniałych.

W sobotę 21 września odbędzie się też VI Powiatowy Gwiaździsty Zjazd Rowerowy. Stargardzkie Porozumienie Rowerowe wyznaczyło metę rajdu właśnie w Bazie Edukacji Ekologicznej. Zbiórka rowerzystów o godz. 10.30 przy Ratuszu na Rynku Staromiejskim, start – ok. godz. 11:00, finał przejazdu ok. 12.15 na Bobrowej Polanie. Szczęśliwiec może stamtąd wyjechać z własnym, wylosowanym rowerze. Szczegóły konkursu znajdziemy na  Facebooku SPR.

W Bazie Edukacji Ekologicznej zostaną wręczone nagrody uczestnikom konkursu fotograficznego pod hasłem „Krajobraz Powiatu Stargardzkiego”. Konkurs trwał od maja do końca sierpnia. Zdjęcia zamieszczane były na Facebooku, a oceniali je internauci. Komisja konkursowa dokonała wyboru najlepszych fotografii, biorąc pod uwagę jakość, oryginalność oraz kreatywność nadesłanych zdjęć.

Celem wszystkich tych działań jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców poprzez prezentację aktywnych form wypoczynku, a przy okazji pokazanie bogactwa przyrodniczego regionu.

Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

(r)

Poprzedni artykułSeniorzy chcą beletrystyki i literatury faktu
Następny artykułBłękitni Stargard. Uciekł jeden punkt


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj