Seniorzy chcą beletrystyki i literatury faktu

0

Ponad ćwierć tysiąca ankiet wypełnili czytelnicy w ramach akcji „Książka dla Seniora – widzę, słyszę, wiem!”. Wynika z nich, że pierwsze zakupy Książnicy Stargardzkiej książek z dużym drukiem zdominuje beletrystyka i literatura faktu.

Projekt „Książka dla Seniora – widzę, słyszę, wiem!” zwyciężył w programie Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Dzięki temu Książnica Stargardzka otrzymała 5 tys. zł na zakup książek z dużym drukiem i audiobuków.

Bibliotekarze postanowili zapytać seniorów o preferencje czytelnicze. Dlatego przeprowadzone zostało badanie ankietowe. Wzięli w nim udział m.in. członkowie działającego  w naszym mieście koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Po przeliczeniu wszystkich 254 ankiet okazało się, że zaledwie 8 proc. seniorów chce zakupu audiobuków, natomiast aż 92 proc. – książek z dużym drukiem. Ponadto, największym powodzeniem wśród nich cieszy się powieść obyczajowa (13 proc. wszystkich głosów). Tuż za nią znalazły się książki biograficzne (12 proc.), książki o tematyce historycznej (11 proc.), a następnie powieści przygodowe i kryminały (10 proc.). Dalej kolejność przedstawia się następująco: romanse (9 proc.), książki sensacyjne (8 proc.), poezja, literatura popularnonaukowa i thriller (po 7 proc.), dramaty (4 proc.). Najmniejszym powodzeniem wśród seniorów cieszą się horrory (2 proc. wszystkich głosów).

W najbliższych dniach pracownicy Książnicy Stargardzkiej dokonają zakupu książek w oparciu o wyniki ankiet. Już niedługo regał z książkami z dużym drukiem stanie w Wypożyczalni Głównej.

(r)

Poprzedni artykułW imię pamięci o sybirakach. Nie wszyscy przeżyli
Następny artykułAtrakcyjnie w Dniu Ekologii na Bobrowej Polanie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj