Milion złotych z NFZ dla szpitala w Stargardzie

0

Minister Zdrowia i Minister Finansów zaakceptowali przedłożony im przez Narodowy Fundusz Zdrowia projekt zmiany w planie finansowym, dotyczącej podziału środków z dotacji przekazanej NFZ w 2018 roku z budżetu państwa. Dzięki temu szpitale powiatowe, w tym stargardzki, dostaną dodatkową pulę pieniędzy.

Poinformowali o tym na dzisiejszej konferencji prasowej przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym SPW ZOZ w Stargardzie poseł Michał Jach, zastępca dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ Wojciech Włodarski oraz radny wojewódzki i członek Rady Społecznej SPW ZOZ Ireneusz Rogowski.

Tematem konferencji były też „pozytywne zmiany prawne i finansowe, które dokonały się w latach 2015 – 2019 w zakresie funkcjonowania szpitali 1 i 2 stopnia, ze szczególnym uwzględnieniem szpitala w Stargardzie”.

– Ryczałt dla naszego szpitala będzie zwiększony o 1 mln zł. Pieniądze mamy otrzymać jeszcze w tym roku – mówi Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, dodając, że szpital stara się o zakontraktowanie koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży na oddziale ginekologiczno-położniczym.

tekst i zdjęcie Bożena Kuszela

Poprzedni artykułCzarowny koncert Sumi Jo i Krzysztofa Meisingera
Następny artykułDuet i tercet z De Facto na podium


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj