Zostaw samochód, wybierz autobus

1

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W niedzielę 22 września na całym kontynencie jest obchodzony Dzień bez Samochodu. Tego dnia właściciele aut będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Wystarczy wziąć ze sobą dowód rejestracyjny.

Przynajmniej w ten jeden dzień warto wybrać komunikację miejską i zostawić samochód w domu – zachęca magistrat. Podróż autobusami jest wygodna oraz ekologiczna, gdyż nowoczesne pojazdy emitują mniej spalin, dzięki czemu powietrze w mieście jest czystsze.

Bezpłatne przejazdy na terenie miasta obowiązują w niedzielę 22 września. Podczas kontroli biletów wystarczy pokazać dowód rejestracyjny samochodu. Na jeden dokument może podróżować właściciel pojazdu wraz z osobami towarzyszącymi. Ich liczba powinna być zgodna z liczbą miejsc siedzących w konkretnym samochodzie.

To nie jedyna akcja zorganizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w naszym mieście. Twórcy aplikacji mPay, przez którą stargardzianie kupują bilety MPK, przygotowali promocję. Wystarczy zarejestrować się w mPay między 16 a 22 września (poniedziałek-niedziela), by otrzymać 5 zł na zakup biletów. Więcej informacji tutaj.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

grafika – UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułRacławicka i Podchorążych – zmiana organizacji ruchu i ograniczenie prędkości
Następny artykułMłodzieżowy Strajk Klimatyczny: „Ręce w górę, węgiel w ziemię”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj