Ruszyła przebudowa Pierwszej Brygady

0

Wykonawca – firma Strabag – przejął plac budowy. Prace już się zaczęły. Będą przebiegać etapowo. Na ulicy tej zmieniona jest organizacja ruchu.

Cała inwestycja, którą prowadzi Zarząd Dróg Powiatowych, a realizować będzie Strabag, obejmuje dwa zadania:

– przebudowę ul. Pierwszej Brygady na odcinku od skrzyżowania ze Szczecińską, do wiaduktu kolejowego – u zbiegu z ulicą Towarową; tu prace powinny zakończyć się  2 grudnia br.,

– przebudowę ul. Marii Konopnickiej na odcinku od skrzyżowania z Dworcową do ul. Piłsudskiego; u zbiegu Dworcowej i Konopnickiej zmieni się geometria skrzyżowania i zainstalowana zostanie stacjonarna sygnalizacja.

Kompleksowy remont samej Pierwszej Brygady podzielono na trzy etapy. Na każdym z nich obowiązywać będzie ruch wahadłowy, kierowany sygnalizacją świetlną.

Najpierw odcinek od Towarowej do wjazdu na teren d. ZNTK

W pierwszej kolejności – od poniedziałku, 23 września – wyłączona została sygnalizacja świetlna u zbiegu ulic Dworcowej i Konopnickiej oraz zajęty został odcinek od skrzyżowania z ul. Towarową do wjazdu na teren dawnego ZNTK. Ta część robót ma potrwać do połowy października. Później inwestycja będzie się przesuwać w stronę skrzyżowania z ul. Szczecińską.

Przebudowa Pierwszej Brygady obejmuje wymianę nawierzchni i zmianę geometrii skrzyżowania z ulicą Towarową, gdzie zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna, która umożliwi płynne włączenie się do ruchu od strony Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Będzie też nowa nawierzchnia bitumiczna na obu chodnikach oraz wymiana i regulacja studzienek kanalizacji deszczowej. Powstaną nowe zjazdy do posesji sąsiadujących z ul. Pierwszej Brygady.

Cała inwestycja otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt remontu odcinka drogi powiatowej 1704 Z, który tworzą ulice Pierwszej Brygady i Marii Konopnickiej, oszacowano na 3,6 mln zł. Z rządowego funduszu przekazana zostanie kwota ponad 2,9 mln zł, co stanowi 80 proc. dofinansowania inwestycji.

Zarówno wykonawca, jak i Zarząd Dróg Powiatowych informują, że będą utrudnienia związane ze zmianą organizacji ruchu na przebudowywanym odcinku Pierwszej Brygady.

Autobusy 1, 5 i 15 jadą inaczej

Od wczoraj inaczej jeżdżą autobusy linii 1, 5 i 15 Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Nieczynne są przystanki: Pierwszej Brygady 03 (przy sklepie Black Red White), Pierwszej Brygady 02 – Towarowa (przy Powiatowym Urzędzie Pracy) oraz Pierwszej Brygady 04 (przy sklepie Metalik).

Pasażerowie mogą korzystać z przystanków:

Dla linii nr 1:

– od pętli Chopina do ul. Spokojnej : Pierwszej Brygady – pl. Zgody i Piłsudskiego – Konopnickiej,

– od ul. Spokojnej do pętli Chopina: Konopnickiej oraz Pierwszej Brygady – plac Zgody.

Dla linii nr 5: Konopnickiej i Ceglana – stadion

Dla linii nr 15: Ceglana – stadion oraz Piłsudskiego – Konopnickiej.

Od poniedziałku inaczej jeździ też linia nr 36 na odcinku od ZCP do pętli Tesco. Do ul. Ceglanej (w obie strony) autobusy przejadą ulicami: Szczecińską, plac Zgody, Pierwszej Brygady. Będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu.

oprac. bk – źródło: Starostwo w Stargardzie, UM w Stargardzie

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułSBO 2020 – mieszkańcy wybrali 14 projektów
Następny artykułW parlamencie potrzebna jest lewa noga


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj