Program Czyste Powietrze znów w Stargardzie

0

Dofinansowanie m.in. do wymiany starych pieców i kotłów oraz docieplenia domów – pieniądze na tego typu prace mogą pozyskać mieszkańcy naszego miasta. 2 października (środa) w sali 108 Stargardzkiego Centrum Kultury odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne w ramach programu Czyste Powietrze. Stargardzianie będą też mogli zapisać się na szkolenie z wypełniania wniosków o dotacje.

Program Czyste Powietrze przewiduje dofinansowanie do wymiany starych pieców i kotłów, docieplenia obiektów, wymiany okien i drzwi, montażu lub modernizacji instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody, a także instalacji odnawialnych źródeł energii. Dotacje mogą otrzymać właściciele domów jednorodzinnych i zabudowy bliźniaczej lub osoby posiadające zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Mieszkańcy, którzy przyjdą na środowe (2.10.) spotkanie do SCK, dowiedzą się więcej o tym projekcie. Będzie także możliwość zapisania się na szkolenie, obejmujące rejestrację oraz wypełnianie wniosków do programu. Warsztaty praktyczne odbędą się 9 października (środa). Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zgłosić się od razu podczas spotkania lub później – w biurze obsługi klienta przy ul. Czarnieckiego 17.

Program Czyste Powietrze realizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Udział w spotkaniach informacyjnych i warsztatach nie gwarantuje przyznania środków przez Zarząd WFOŚiGW w Szczecinie.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPyrzyckie lepiej monitorowane
Następny artykułNa Gdańskiej ruch bez wahadła


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj