Z Ekspresją przez dekadę

0

W tym roku zespół taneczny Ekspresja z MDK świętuje jubileusz 10-lecia. Z tej okazji w SCK odbył się specjalny koncert. Barwne przedstawienie pełne było emocji. Pokazało też znakomity warsztat taneczny członkiń grupy.

Ekspresja już od 10 lat wpisuje się w tworzenie historii placówki. Grupa z powodzeniem promuje też Stargard na wielu scenach w Polsce. Prezentuje się w różnorodnych technikach tanecznych, jak chociażby disco dance, modern, modern jazz czy lyrical jazz.

Dziewczyny z Ekspresji regularnie biorą udział w warsztatach, żeby podnosić swój poziom artystyczny. Występują w kilku grupach wiekowych. Najmłodsza tancerka ma 6 lat, najstarsza 17. Każda z nich spełnia na scenie swoje marzenia.

Gościem jubileuszowego koncertu był prezydent Rafał Zając. Występ zespołu odbył się przy wypełnionej po brzegi widowni. Wśród publiczności byli wszyscy nauczyciele tańca, instruktorzy i choreografowie pracujący niegdyś z tą grupą. Dziś Ekspresja działa pod okiem Weroniki Żółwińskiej, Małgorzaty Gryciuk i Pauliny Ramotowskiej. Wcześniej były to: Małgorzata Nowak (założycielka zespołu), Katarzyna Korzeniowska, Ewa Brucka i Kamila Kowbel.

(r)

fot.: T. Surma/Miłosz Chojnacki (MDK Stargard)

Poprzedni artykułNa Gdańskiej ruch bez wahadła
Następny artykułMiędzynarodowy Dzień Muzyki. Koncert Cameraty Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj