Narodowa Perła Gruzji na scenie SCK

0

To ma być dawka wrażeń mocnych jak gruzińskie wino i oszałamiających jak tamtejsze powietrze… We wtorek 1 października o godz. 18 na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury wystąpi Narodowa Perła Gruzji – zespół Adjarian Song and Dance.

Przybywa z kraju, gdzie są ośnieżone wierzchołki gór, w dolinach piękne dziewczyny i dzielni młodzieńcy, a do tego wino, taniec i śpiew. Gruzja to kraj o wspaniałej, bogatej kulturze, muzyce zapierającej dech w piersiach i żywiołowych tańcach. W takim kraju każdy rodzi się artystą – artystą życia, bo śpiew i taniec są właśnie sensem życia.

Zespół otrzymał liczne certyfikaty i dyplomy merytoryczne, a także nagrody i jedne z największych uznań krytyków.

W 2016 r. Adjarian Song and Dance uzyskał status akademicki dzięki nauczaniu i technikom, których udziela im Temuri Koridze, światowej sławy i najbardziej elitarny artysta tradycyjnego tańca w Gruzji.

Zespół współpracował i występował z największymi gwiazdami tradycyjnej sztuki w tym regionie i kraju. Ale Adjarian Song and Dance lubi dzielić się swoją sztuką także z innymi kulturami i narodami na całym świecie. Teraz może ich obejrzeć również polska publiczność.

„Zapraszamy na spotkanie z tancerzami przybywającymi ze szczytów Kaukazu, niczym orły, i pragnącymi z gracją innego królewskiego ptaka – łabędzia – przekazać Państwu dawkę wrażeń mocnych jak gruzińskie wino i oszałamiających jak tamtejsze powietrze…” zachęcają organizatorzy.

Ceny biletów: parter – 120 zł, balkon – 90 zł.

(r) – źródło: SCK

Poprzedni artykuł„Krajobraz Powiatu Stargardzkiego”- najlepsze zdjęcia wybrane
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Bezskutecznie gonili rywala


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj