Ojciec nie oddał dzieci na czas. Matka zgłosiła ich zaginięcie. Dzieci się odnalazły

1

W sprawę, poza policją, zaangażowali się Stoją! Stargard. Poszukiwania ojca i jego dwóch małych córek, które wziął pod opiekę na weekend, trwały od wczorajszego wieczoru. Wcześniej cała trójka uczestniczyła w biegu rodzinnym z okazji 100-lecia PCK.

„Policja w Stargardzie prowadzi bardzo intensywne działania! Na ulicy bardzo dużo Oddziałów Prewencji Policji. Jeśli ktokolwiek wie lub widział prosimy o informację pod numer Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie 914813511. Lub anonimowo do nas!” informowali wczoraj „stojowcy”.

Jednym z tropów dla szukających dzieci, była informacja na Stoją! Stargard, że na stacji Orlen przy ul. Popiela „pijany kierowca uszkodził samochód klienta. Zarazem potrącił mężczyznę. Mężczyzna próbował zabrać pijanemu kierowcy kluczyki! Na swoim pokładzie miał dwójkę dzieci. Sprawa zgłoszona na Policję!”.

Kierowcy z dziećmi udało się odjechać.

„Stojowcy” informowali: „Pilne! Jesteśmy po rozmowie z Mamą dziewczynek! Prosi nas o pomoc!”

Apelowali też, aby jeżdżący po mieście, zwrócili uwagę na wskazany samochód BMW (fot.).

Po pewnym czasie pojazd ten został odnaleziony, ale bez mężczyzny i dzieci.

Jak dla GS24.pl mówił asp. Łukasz Więckowski z KPP w Stargardzie, policja otrzymała zgłoszenie zaginięcia dziewczynek w wieku 4 i 7 lat bezpośrednio po zajściu na stacji benzynowej. Sprawa uderzenia w inny samochód na stacji przez kierowcę BMW zeszła na dalszy plan.

– To, czy był on pod wpływem alkoholu, jest przypuszczeniem świadków. Mężczyzna ma prawo do widzeń z dziećmi, nie oddał ich jednak matce na czas. Mamy więc do czynienia z tzw. porwaniem rodzicielskim. Sprawdzamy monitoring stacji. Nadzór nad sprawą ma prokuratura – powiedział p.o. oficera prasowego.

Dzisiaj ok. godz. 12.30 „stojowcy” poinformowali, że dziewczynki odnalazły się i są już bezpieczne z matką. Policja potwierdziła to.

oprac. bk

fot. – źródło: Stoją! Stargard

Poprzedni artykułPCK. Będą legalnie zbierać pieniądze, by pomagać
Następny artykułŁadnieją kamienice w centrum miasta


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. ktoś się łaskawie zajmie w koncu kretynami ze stoja? bawia sie w policje i sluzby? jezdza pojazdem z sygnalem 'uprzywilejowanym’ i sieja tylko syf!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj