Przyjechali zwiedzić Stargard, wyjechali urzeczeni

0

Grupa członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Rogoźna odwiedziła w sobotę nasze miasto. Przyjechali do nas autokarem. Zobaczyli najbardziej cenne historycznie obiekty w Stargardzie.

Pierwszym przystankiem gości była Piwnica TPS w Ratuszu, gdzie na przyjezdnych, już pod wodzą stargardzkiego przewodnika PTTK Elżbiety Kaczmarczyk, czekał słodki poczęstunek. Później, wyposażeni w promocyjne gadżety od miasta i Towarzystwa Przyjaciół Stargardu, uczestnicy wycieczki ruszyli na zwiedzanie szlaku Stargard – Klejnot Pomorza.

– Widać było, że grupa jest zainteresowana miastem. Padło sporo pytań. Stargard bardzo im się podobał – mówi Elżbieta Kaczmarczyk.

– Wszyscy byli urzeczeni – podsumowuje pobyt Lucyna Bełch, prezes Towarzystwa Przyjaciół Rogoźna. – Przeszliśmy cały szlak. Jesteśmy pełni wrażeń, jeśli chodzi o zabytki. Przewodnik wspaniale nam to wszystko przedstawił. Bardzo podobały nam się oznaczenia zabytków i tablice informacyjne. Byliśmy też pod wielkim wrażeniem wystawy multimedialnej w muzeum.

Na koniec goście podjechali pod kamień oznaczający 15. południk. Rogoźno leży na 17. południku.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela   

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Bezskutecznie gonili rywala
Następny artykułWybory parlamentarne 2019. Zadbaj, by mieć głos  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj