ZS nr 5. Uczniowie oddali 13,05 l krwi

0

Honorowi krwiodawcy z Zespołu Szkół nr 5 im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie po raz pierwszy w roku szkolnym 2019/2020 brali udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Młoda krew ratuje życie”.

Do udziału w akcji zgłosiło się 40 uczniów. Po przejściu badań lekarskich wytypowano grono 29 dawców, którzy oddali 13,05 l pełnej krwi. Po raz pierwszy krew oddały 2 uczennice i 5 uczniów, którym dodawała otuchy dyrektor szkoły Jolanta Kawszyn oraz dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa w Stargardzie Jerzy Hernet.

Akcja zorganizowana została przez Jerzego Bochenka, Renatę i Mariana Wojtakajtisów oraz Andrzeja Łonia z Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi PCK. Poborem krwi zajęła się ekipa Terenowej Stacji Wojewódzkiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Szczecina pod kierownictwem dr. Arkadiusza Szymczaka.

W akcji pn. „Młoda krew ratuje życie” wzięli udział nie tylko pełnoletni uczniowie, którzy oddali krew. Koledzy i koleżanki z klas młodszych zadbali o przygotowanie smakowitego posiłku regeneracyjnego oraz przygotowanie sali.

(r)

Poprzedni artykułWybory parlamentarne 2019. Zadbaj, by mieć głos  
Następny artykułPCK. Będą legalnie zbierać pieniądze, by pomagać


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj