Chcieli być „Bliżej opery” – warsztaty w MDK Stargard

0

Opera na Zamku w Szczecinie przygotowała cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych „Bliżej opery” dla dzieci i młodzieży mieszkających poza Szczecinem. Jedno z tych spotkań odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury.

Celem było zapoznanie uczestników zajęć z operą szczecińską  –  jedyną tego typu instytucją kultury w województwie.

W otoczeniu manekinów z kostiumami, elementów scenografii i barwnych plansz ze zdjęciami ze spektakli dzieci przeniosły się do tajemniczego świata opery. Dowiedzieli się, czym jest opera, co można w niej obejrzeć i kto tam pracuje. Odbyli wirtualny spacer po teatrze: m.in. zajrzeli do kabiny realizatorów, pracowni krawieckiej i za kulisy. Zobaczyli, jak powstaje scenografia i kostiumy do spektakli. Podpatrzyli ćwiczących tancerzy, muzyków, śpiewaków i chórzystów. Byli także świadkami montażu scenografii i charakteryzacji postaci. Usłyszeli śpiew operowy oraz poznali rodzaje głosów.

Warsztaty odbyły się w niezwykłej atmosferze. Goście w ciekawy sposób przybliżyli dzieciom operę i zachęcili do uczestniczenia w spektaklach operowych. Na zakończenie warsztatów opiekunowie zostali garderobianymi, dzięki czemu dzieci mogły się przebierać w dowolnie wybrane stroje.

– Warsztaty okazały się bardzo atrakcyjną przygodą dla dzieci. Obecnie praca z dziećmi wymaga od prowadzących niestandardowych metod zainteresowania tematyką i rozwoju dziecięcej wyobraźni. Warsztatowa akcja promocyjna Opery na Zamku w najwyższym stopniu spełniła to zadanie – mówi Maciej Dura-Pomarański z Działu Promocji i Organizacji Imprez MDK.

(r)

fot. Miłosz Chojnacki

Poprzedni artykułSprzątanie Iny. Efekt: kilkadziesiąt worków śmieci
Następny artykułWięcej światła w hali OSiR


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj