Sprzątanie Iny. Efekt: kilkadziesiąt worków śmieci

0

Niedawno pracownicy Zarządu Zlewni w Stargardzie sprzątali Inę – jedną z najpiękniejszych rzek regionu. W zaledwie kilkadziesiąt minut zebrali ogromną ilość śmieci. Dominowały puszki, butelki, artykuły budowlane i śmieci komunalne, które często – nieraz całymi workami – wyrzucane są przez mieszkańców nad rzeką.

Akcja sprzątania rzek to inicjatywa Wód Polskich, której celem jest pokazywanie jak wielkim problemem jest zanieczyszczanie cieków i rzek. Sprzątanie odbyło się także w Szczecinie, Gryficach i Koszalinie.

Celem statutowym Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie jest troska o dobre utrzymanie cieków w regionie. W ramach prac interwencyjnych, na skutek działalności pracowników Zarządów Zlewni i Nadzorów Wodnych lub po zgłoszeniu przez mieszkańców, dokonywane jest także np. usuwanie powalonych drzew lub zatorów tworzących się wskutek działalności bobrów lub właśnie gromadzenia się śmieci lub produktów naturalnych jak trawa czy gałęzie. Wody Polskie robią wszystko, co możliwe by troszczyć się o dobro wspólne, jakim są cieki na terenie regionu. Jednym z zadań, które temu służą jest edukacja ekologiczna i dawanie dobrego przykładu w postaci regularnych akcji sprzątania rzek.

Jedna z nich odbyła się w Stargardzie, gdzie grupa kilkudziesięciu pracowników, w towarzystwie posła Michała Jacha, posprzątała odcinek Iny.

Jak informuje Szymon Sroczyński, dyrektor Zarządu Zlewni w Stargardzie, dokładnie oczyszczony został obustronny odcinek rzeki o długości około 4 km. Śmieci zostały zebrane oraz odebrane przez firmę odpowiedzialną za utylizację.

(r), fot. – źródło: PGW Wody Polskie

Poprzedni artykułChcą pobić rekord różowych wstążek na starcie Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem
Następny artykułChcieli być „Bliżej opery” – warsztaty w MDK Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj