Rywalizacja sportowa szkół. Wygrały: SP 4, SP 11 i I LO

0

Ośrodek Sportu i Rekreacji podsumował współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży za rok szkolny 2018/2019 w powiecie stargardzkim. Dla najlepszych szkół przygotowano puchary, dyplomy oraz bony na zakup sprzętu sportowego.

– Gościliśmy was na naszych obiektach i byliśmy organizatorem rozgrywek. Mam nadzieję, że one nadal będą się toczyć w dobrym klimacie – mówił prezes OSiR Stargard Grzegorz Chudzik.

W zestawieniu znalazły się szkoły podstawowe i ponadpodstawowe – zarówno stargardzkie, jak i powiatowe. Młodzi ludzie zostali wyróżnieni w trzech kategoriach.

Najmłodsi sportowcy rywalizowali w Igrzyskach Dzieci, które objęły uczniów do VI klasy włącznie. Uczestniczyło w nich 14 szkół z naszego powiatu. Pod uwagę wzięto m.in. udział w biegach sztafetowych, przełajach, pływaniu i grach zespołowych. Każde zawody – na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym – to kolejne punkty dla szkoły. Najwięcej punktów w ubiegłym roku szkolnym zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4, na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 5, a na trzecim – Szkoła Podstawowa nr 3.

Nieco starsi uczniowie rywalizowali w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – łącznie startowało w nich 20 szkół. W tym zestawieniu znaleźli się sportowcy z VII i VIII klasy szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum. Uczniowie brali udział m.in. w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, indywidulanych zawodach lekkoatletycznych i turniejach gier zespołowych: piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej, a także unihokeja. W ubiegłorocznej rywalizacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 11 (fot. główna). Na drugim stopniu podium w tej kategorii stanęli sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 3. III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 10.

W odrębnej klasyfikacji, prowadzonej przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie, SP 11 zajęła bezapelacyjnie 1. miejsce w Zachodniopomorskiem (na 331 sklasyfikowanych szkół), co jest ogromnym sukcesem tej szkoły.

Młodzież z 8 szkół ponadpodstawowych rywalizowała w Licealiadzie. Uczniowie pływali, biegali i uczestniczyli w innych konkurencjach lekkoatletycznych. Nie zabrakło również gier zespołowych. Najlepsi okazali się młodzi sportowcy z I Liceum Ogólnokształcącego. II miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół nr 2, a na III stopniu podium znalazł się Zespół Szkół nr 1.

Puchary, dyplomy oraz bony na zakup sprzętu sportowego kolejno wręczali: wiceprezydent Ewa Sowa, prezydent Rafał Zając i wicestarosta Joanna Tomczak.

– Sport w naszym mieście ma się bardzo dobrze. Dowodem na to są liczne sukcesy indywidualne, jak i drużynowe. Zajmujemy 3. miejsce w województwie. To nie jest takie łatwe – to ciężka praca uczniów i nauczycieli. Dzisiejsza uroczystość jest okazją, by wyróżnić najmłodszych zawodników – mówił prezydent Rafał Zając, dodając, że w szkołach trzeba umieć wychwycić te talenty, te perły, a później odpowiednio je prowadzić, organizując im warunki do rozwoju.

Podczas uroczystego podsumowania wystąpiła grupa wokalna Lejla z MDK. Przed gośćmi zaprezentowały się podopieczne Aleksandry Krysian: Joanna Mędyk, Zuzanna Susz, Zuzanna Materac i Patrycja Kucharzyk.

bk

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułWięcej światła w hali OSiR
Następny artykułNagrody dla społeczników czekają


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj