Unikalny katalog kartkowy

0

16. odcinek „Skarbów Książnicy Stargardzkiej” poświęcony jest katalogowi kartkowemu. W krótkim, niespełna 5-minutowym, filmie bibliotekarz Andrzej Puławski przybliża ten niezmiernie ważny dla bibliotek mebel.

Obecnie zdecydowana większość społeczeństwa na co dzień korzysta z najróżniejszych wyszukiwarek. Serfowanie w internecie jest tego nieodłącznym elementem. Dzięki temu użytkownik szybko może odnaleźć temat, który go interesuje. Biblioteki również wykorzystują tę nowinkę technologiczną, tworząc katalogi internetowe swoich zasobów. Dzięki temu użytkownicy, nawet w domu na komputerze czy w autobusie wykorzystując smartfon, mogą sprawdzić, czy biblioteka posiada daną pozycję, a nawet ją zarezerwować lub zamówić.

– Wcześniej było tak, że czytelnicy chcący dotrzeć do pożądanej literatury musieli korzystać z katalogu bibliotecznego, określanego także kartkowym. I to jemu poświęcony jest dzisiejszy odcinek – mówi Andrzej Puławski.

Odwiedzając Książnicę Stargardzką, wciąż jeszcze możemy spotkać tego typu katalogi, m.in. w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym. Specyficzny mebel posiadający mnóstwo szufladek jest już jednak unikalny. Warto dowiedzieć się do czego służył i na czym polegał.

Książnica zachęca do obejrzenia 16. odcinka serii „Skarbów Książnicy Stargardzkiej” na portalach YouTube i Facebook.

(r)

Poprzedni artykułGrubas skończył 20 lat. Panie ćwiczą, ile mogą
Następny artykuł„Budowlanka” oddała 18 l krwi


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj