Jedno dziecko – jedno drzewo

2

Rodzice 23 dzieci – 12 dziewczynek i 11 chłopców – urodzonych w 2019 r. posadzili drzewka przy drodze gminnej Lubowo-Rogowo. Dla pamięci i przyszłości.

W ramach akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo”, która odbyła się w sobotę 5 października, rodzice, którym urodziło się dziecko w terminie od stycznia do sierpnia 2019 r., posadzili lipy dla dziewczynek i dęby dla chłopców. W ten sposób upamiętnili to ważne wydarzenie, jakim są narodziny dziecka.

Drzewka, z imienną tabliczką, są sadzone we wrześniu i październiku tego roku w miejscach wskazanych przez gminy, które przystąpiły do akcji zorganizowanej na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

– Zainteresowanie akcją przerosło nasze oczekiwania. Cieszę się, że możemy upamiętnić ważne wydarzenia w życiu rodzin i wpłynąć na kształtowanie środowiska dla przyszłych pokoleń. Polska gospodarka leśna należy do najlepszych na świecie. Od czasów drugiej wojny światowej lesistość naszego kraju znacząco wzrosła – mówi Andrzej Szelążek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Jednym z założeń akcji jest też upamiętnienie ważnych wydarzeń historii Polski i Lasów Państwowych, w tym 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz jubileuszu 95-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego – Lasy Państwowe.

W akcji biorą udział m.in. gminy: Chojna, Moryń, Trzcińsko Zdrój, Banie, Dębno, Myślibórz, Mieszkowice, Pyrzyce, Stara Dąbrowa, Gryfino, Lipiany, Rewal, Gryfice, Trzebiatów, Dziwnów, Karnice, Brojce, Świerzno, Goleniów, Resko, Barlinek, Stargard, Cedynia, Radowo Małe, Gryfino, Płoty.

(r)

fot. Lasy Państwowe

Poprzedni artykułKolejne mieszkania dla stargardzian – gotowe
Następny artykułJedno rondo gotowe, drugie w budowie. GDDKiA podsumowała inwestycje


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj