Kolejne mieszkania dla stargardzian – gotowe

0

Nowi lokatorzy już wkrótce otrzymają klucze do 23 mieszkań o wysokim standardzie w nowym trzykondygnacyjnym budynku Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. W. Andersa 29. W pobliżu są miejsca postojowe dla właścicieli samochodów.​

– Nowe mieszkania trafiają do rodzin, które ubiegają się o zamianę lokalu. Dzięki przeprowadzce ich sytuacja mieszkaniowa ulegnie znacznej poprawie. Dodatkowo osoby te zwolnią dotąd zajmowane lokale. Te zostaną przydzielone oczekującym, wpisanym na listę. Trzeba też podkreślić, że na parterze budynku przy ul. Andersa będą mogli zamieszkać ci stargardzianie, którzy do tej pory zajmowali lokale na wyższych piętrach, a ograniczona sprawność utrudniała im wyjście i powrót do domu – mówi prezydent Rafał Zając.

W bloku znajdują się mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe. Jeden lokal został przystosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Mieszkańcy dostaną też do dyspozycji komórki lokatorskie i pomieszczenia gospodarcze. Łączna powierzchnia użytkowa budynku to ponad 1000 m2.

Mieszkania są w pełni wykończone i gotowe do wprowadzenia. Na ścianach i podłogach pojawiły się glazura i terakota, a także wykładzina PCV. W pomieszczeniach są grzejniki. Wykonano także tzw. biały montaż, czyli podłączenie elementów wyposażenia łazienki.

Wokół budynku wykonano nasadzenia zieleni, a tuż przed drzwiami wejściowymi pojawiły się przedogródki. Dodatkowo dla zmotoryzowanych lokatorów przygotowano miejsca postojowe. Lokale są przeznaczone na wynajem dla osób uprawnionych do otrzymania mieszkania komunalnego w tym systemie. Inwestycja została dofinansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego. Dotacja wyniosła 1 500 000 zł.

STBS rozpoczął już kolejną inwestycję przy ul. Śniadeckiego. W budynku, poza mieszkaniami, będzie także żłobek. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Na przyszły rok planowana jest budowa przy ul. Kościuszki. Łącznie ma powstać kilkadziesiąt mieszkań.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. STBS

Poprzedni artykułKoncert Cameraty Stargard. Zachwycić się dźwiękami
Następny artykułJedno dziecko – jedno drzewo


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj