Aby zapobiec rakowi, zapraszają do bezpłatnych badań

0

Organizatorzy XV edycji Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem, poza wspólnym biciem rekordu różowych wstążek 15 października na Rynku Staromiejskim i zaproszeniem 16 października do DKK, gdzie będą stoiska z ofertą bliską PMWzR, przygotowali też pulę bezpłatnych badań profilaktycznych dla kobiet i mężczyzn. Rejestracji będzie można dokonać w środę i czwartek, 16-17 października.

Warto skorzystać z tej okazji, dbając o własne i bliskich osób zdrowie, do czego zachęca starosta stargardzki Iwona Wiśniewska.

Łącznie 140 badań urologicznych dla kobiet i mężczyzn przeprowadzi szpital w Stargardzie, włączając się aktywnie do obchodów Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem. Przygotowano także 50 badań mammograficznych dla kobiet w przedziale wiekowym 40-49 lat oraz w wieku 70+.

Zainteresowani bezpłatnym badaniem urologicznym mogą zarejestrować się codziennie w godzinach 8.00-14.00, dzwoniąc pod numer 533 367 039. Badania zaplanowano w dniach: 8, 10 i 23 listopada w szpitalnej poradni urologicznej. Na pierwsze piętro poradni dostać się można wejściem „K 25”.

Na bezpłatne badania mammograficzne także można zarejestrować się 16 i 17 października. W tych dniach Pracownia Mammografii przyjmuje telefoniczne zgłoszenia pod numerem 91 578 92 88, w godzinach 8.00-12.00. Badania przeprowadzane będą w poradni, zlokalizowanej na I piętrze budynku szpitala, wejście „A 27”. Pula bezpłatnych 50 badań dotyczy kobiet w wieku 40-49 i 70+. Z kolei bez limitu mammografii poddać się mogą pacjentki w przedziale wiekowym 50-69 lat, o czym przypominają organizatorzy Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem.

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie

fot. Bożena Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułWybory parlamentarne 2019. Transport dla osób niepełnosprawnych
Następny artykułPrzyjechali po głosy stargardzian


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj