Odblaski z logo miasta dla policji. Niedługo trafią do mieszkańców

0

Urząd Miejski w Stargardzie przekazał stargardzkim policjantom odblaski do prowadzenia działań profilaktycznych na rzecz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Otrzymane kamizelki, zawieszki czy też opaski z logo Stargardu przekazywane będą mieszkańcom miasta podczas codziennych patroli, a także wspólnych zaplanowanych działań profilaktycznych wraz z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Stargardzie. Profilaktyka ta dotyczyć będzie bezpiecznego poruszania się po drogach przez pieszych, rowerzystów oraz kierujących.

– To już drugie takie wspólne działania przedstawicieli naszego miasta wraz ze stargardzkimi funkcjonariuszami. Akcje te mają na celu uświadomienie wszystkim, jakie ryzyko niesie za sobą bagatelizowanie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych – mówi asp. szt. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie.

Pieszy czy rowerzysta w zderzeniu z autem ma małe szanse na to, że nie odniesie żadnych obrażeń. Posiadanie na sobie elementów odblaskowych po zmroku lub w dni deszczowe, kiedy widoczność jest ograniczona, pozwala kierowcom na dostrzeżenie pieszego czy rowerzysty z dalszej odległości. Pozwala to na odpowiednio wczesną reakcję.

Policja przypomina: Pamiętajmy! „Jestem bezpieczny – bo jestem widoczny”.

(r)

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Mają pierwsze zwycięstwo
Następny artykułWybory parlamentarne 2019. Transport dla osób niepełnosprawnych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj