Przyjechali po głosy stargardzian

0

Szczecińscy kandydaci Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Sejmu kolejny raz odwiedzają Stargard. Tym razem zawitali do nas anestezjolog dr hab. n. med. Cezary Pakulski (bezpartyjny) i inż. Piotr Sobolewski (Wiosna). W DKK mówili głównie o ochronie zdrowia i środowiska.

– Jestem lekarzem, więc mam bezpośredni kontakt z tym, co się w ochronie zdrowia dzieje. Wiadomo, w jak złej jest sytuacji. W jak złej sytuacji jest stargardzki szpital. Konieczna jest reforma ochrony zdrowia. Dlatego kandyduję do Sejmu, bo chcę rozpocząć dyskusję na jej temat: jak naprawić ochronę zdrowia, aby rzeczywiście była publiczna, bezpłatna oraz zapewniała bezpieczeństwo i prawa dla tych najmłodszych i tych najstarszych, także w takich miastach jak Stargard – mówił Cezary Pakulski, od 31 lat pracujący w jednostkach ochrony zdrowia, a od 24 lat – nauczyciel akademicki.

– Pracuję w energetyce. Dla mnie najważniejszą rzeczą jest walka ze smogiem, ze złym stanem powietrza w miastach. Musimy sprawić, by do 2035 r. większość energii pochodziła z odnawialnych źródeł. W ubiegłym roku sprowadziliśmy do Polski ponad 19,5 mln ton węgla, w tym większość z Rosji. Musimy odejść od tej szkodliwej dla polskich miast energii. Przez trucie smogiem ludzie chorują i umierają. Chcę, aby także w Stargardzie ludzie mogli żyć bez smogu i aby każdy mieszkaniec mógł korzystać z fotowoltaiki – mówił Piotr Sobolewski.

Cezary Pakulski dodał: – Sytuacja jest faktycznie niebezpieczna, bo choroby układu oddechowego to 3. przyczyna zgonów w Polsce.

Piotr Sobolewski postulował, by – w razie wygranej – parlamentarzysta miał w 3 – 4 powiatach swoje biura poselskie, aby mieć bliższy kontakt z wyborcą.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułAby zapobiec rakowi, zapraszają do bezpłatnych badań
Następny artykułKiedy choruje umysł…


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj