UTW: My się pracy nie boimy. Damy radę

0

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stargardzie zainaugurował nowy rok akademicki 2019/2020. – UTW to przestrzeń do rozwoju, do aktywności. Dziękuję, że świetnie widać was w mieście, że dzielicie się dobrą energią – mówił podczas inauguracji prezydent Rafał Zając.

Uroczystość odbyła się wczoraj w sali kinowej SCK. Prowadziła ją Genowefa Szmit.

– Nie wszyscy odpoczywali w czasie wakacji. Nasze zespoły – Chabry, Seniority – występowały niemal co tydzień na różnych imprezach, także na dożynkach. Można powiedzieć, że trafiły pod strzechy w powiecie stargardzkim – mówił prezes UTW Stanisław Bartosik, dodając: – Mam nadzieję, że w nowym roku akademickim nadal będziemy działać w miłej atmosferze. Życzę, aby nasz UTW był coraz wspanialszy.

Wyróżnieni w konkursie marszałka

Prezes pochwalił się, że stargardzki UTW otrzymał wyróżnienie w konkursie marszałka „Aktywni dla seniorów” edycja 2019, w kategorii: organizacja pozarządowa przyjazna seniorom.

Warto dodać, że wyróżnienie w tym konkursie, w kategorii: senior roku, otrzymała też Jadwiga Dąbrowska, współtwórca polityki senioralnej w Stargardzie.

Przyszedł czas na ślubowanie nowo przyjętych słuchaczy. Na scenie pojawili się ich reprezentanci: Hanna Olszewska, Elżbieta Kaźmierczak i Eugeniusz Ortel. Po odczytaniu roty w sali rozległo się: „Ślubuję!”

Będą następne kluby seniora

– UTW to przestrzeń do rozwoju, do aktywności. Dziękuję, że świetnie widać was w mieście, że dzielicie się dobrą energią – mówił prezydent Stargardu.

Rafał Zając poinformował zebranych , że miasto stara się, aby powstały u nas kolejne kluby seniora – poza tymi w Kluczewie i na Starym Mieście. Ocenił, że dobrze funkcjonuje usługa Złota Rączka – pomoc seniorom w drobnych naprawach. Mówił też, że trwa budowanie wolontariatu osób starszych, m.in. dla tych seniorów, którzy potrzebują wsparcia w codziennym życiu.

– Są Państwo wszędzie – na imprezach, zawodach. Serce się raduje – stwierdziła wicestarosta Joanna Tomczak. – Bardzo mocno współpracujemy z miastem w przedsięwzięciach skierowanych do seniorów. Zapraszam do kontaktowania się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

Niedługo jubileusz

Ciepłe słowa dla seniorów miała też posłanka Zofia Ławrynowicz.

– Zawsze dobrze czułam się, czuję i będę się czuć z seniorami – mówiła posłanka, życząc słuchaczom UTW zdrowia, siły, pasji, pozytywnej energii i odkrywania coraz to nowych rzeczy.

Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Stargardzie zasygnalizował, że w przyszłym roku placówka ta obchodzić będzie 20-lecie. Jest drugim UTW w województwie – po szczecińskim, który działa już 41 lat.

– My się pracy nie boimy. Damy radę – powiedziała Genowefa Szmit, odnosząc się do przygotowań jubileuszu.

Oprawę uroczystości zapewniły: chór Belcanto, Seniority, tańcząc dwa walce, i Chabry. Wykład inauguracyjny nt. historii Stargardu wygłosił Piotr Tarnawski z Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Kolejna bramka stracona w końcówce
Następny artykułKierował samochodem bez pasów, pod wpływem narkotyków i bez prawa jazdy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj