Wojciech Mann gościem kina SCK

0

Kino SCK Stargard zaprasza w sobotę 30 listopada br. w samo południe na spotkanie z wyjątkowym gościem – dziennikarzem muzycznym Wojciechem Mannem, legendą polskiego radia.

Gość m.in. promować będzie swoją najnowszą książkę pt. „Artysta. Opowieść o moim ojcu”, tj. o artyście malarzu, wybitnym grafiku Kazimierzu Mannie.

Spotkanie poprowadzi Krystian Nehrebecki – w foyer na II piętrze Stargardzkiego Centrum Kultury.

Wstęp wolny.

Wojciech Mann – dziennikarz radiowy i telewizyjny, satyryk. Urodził się 25 stycznia 1948 roku w Świdnicy. Ukończył XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie. Studiował handel zagraniczny w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, a w 1975 roku został
absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od lat związany z Programem 3 Polskiego Radia, gdzie prowadził audycje: „Mój magnetofon”, „Bielszy odcień bluesa”, „Manniak niedzielny”, „Manniak po ciemku”, „Piosenki bez granic” oraz poranne piątkowe wydanie „Zapraszamy do Trójki”. W telewizji debiutował w latach 70. Prowadził takie programy jak „Kanał”, „Non stop kolor” z Janem Chojnackim, „Mądrej głowie” czy „Za chwilę dalszy ciąg programu” z Krzysztofem Materną. W latach 80. był redaktorem naczelnym miesięcznika „Non Stop”. Autor książek „RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą”, „Kroniki wariata z kraju i świata”, „Fotografomannia. Obrazki autobiograficzne”. Sześciokrotny laureat nagrody Wiktora, nagrodzony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2009) oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2011).

(r)

Poprzedni artykułKierował samochodem bez pasów, pod wpływem narkotyków i bez prawa jazdy
Następny artykuł„Zabierz głos, bo go stracisz” – idź na wybory w imię wartości, które są dla Ciebie ważne


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj