Akcja Dotykam = Wygrywam. Badaj swoje piersi, aby zapobiec rakowi

0

Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, iż co roku diagnozuje się raka piersi u około 18 tys. kobiet, z czego ponad 5 tys. umiera. Niestety pierwszym powodem jest zbyt późne wykrycie nowotworu. Choroba wykryta na wczesnym etapie jest niemal w 100 proc. wyleczalna.

Według specjalistów najlepszym sposobem na wczesne wykrycie nowotworu jest dokładne poznanie własnych piersi i comiesięczne samobadanie. Poprawnie i regularnie wykonuje je jedynie 2-3 proc. kobiet.

Dlatego posłanka Zofia Ławrynowicz, ambasadorka akcji Dotykam = Wygrywam, zorganizowała w starostwie spotkanie przedstawicieli szkół ponadpodstawowych oraz Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w sprawie włączenia się ich do tej kampanii. Spotkanie prowadziła wicestarosta Joanna Tomczak wraz z posłanką.

Tym samym do akcji dołączył Powiat Stargardzki, który od wielu lat wspiera Stowarzyszenie Amazonek „Stokrotka” w organizacji Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia.

Kampania ma zachęcić młode kobiety w szkołach do wypracowania w sobie nawyku dbania o zdrowie piersi poprzez regularne samobadanie i noszenie dobrze dobranego biustonosza.

Dotykam = Wygrywam to także re(CYC)ling, czyli zbiórka starych biustonoszy. Przez ostatnie 7 lat kampania Dotykam = Wygrywam zebrała aż 67 tys. sztuk biustonoszy, czyli ponad 4 tony! Pieniądze z ich utylizacji w całości przekazane zostały stowarzyszeniu Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Każda kobieta ma szansę wesprzeć projekt. Wystarczy oddać swój stary, źle dopasowany, biustonosz do 31 października w salonach z bielizną w całej Polsce, oznaczonych logiem kampanii Dotykam = Wygrywam. Lista sklepów znajduje się na stronie: dotykamwygrywam.pl

W Stargardzie można to zrobić w Salonie AGK Style Braffiting Agnieszka
Koszuta przy ul. Czarnieckiego 30/31.

W ramach kampanii odbędzie się również spotkanie uczennic szkół ponadpodstawowych oraz studentek Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu –
18 października br. o godz. 12.00 w Zespole Szkół nr 1. Tam również będzie można oddać swój stary, niedopasowany biustonosz do specjalnego pojemnika, wspierając tym samym szczytny cel.

Więcej o kampanii na stronie: dotykamwygrywam.pl

bk

Poprzedni artykułKoncert Zaduszkowy w Piwnicy TPS
Następny artykułDruga rocznica samospalenia Piotra Szczęsnego. „Wolność kocham ponad wszystko”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj