Trwa przebudowa Pierwszej Brygady

0

Prace rozpoczęły się 23 września. Obecnie remontowany jest – etapami – odcinek od skrzyżowania z ul. Szczecińską do wiaduktu kolejowego, u zbiegu z ul. Towarową. Ta część ulicy Pierwszej Brygady ma być gotowa 2 grudnia br.

Ruch na ulicy odbywa się wahadłowo i kierowany jest tymczasową sygnalizacją świetlną.

Na jednym z pasów położona już została warstwa ścieralna nawierzchni drogowej. Sięga od ul. Towarowej do wjazdu na teren b. ZNTK.

Przebudowa Pierwszej Brygady obejmie też zmianę geometrii skrzyżowania z ulicą Towarową, gdzie zainstalowana będzie sygnalizacja świetlna, która umożliwi płynne włączenie się do ruchu od strony Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego.

Harmonogram robót przewiduje również ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej na obu chodnikach, wymianę i regulację studzienek kanalizacji deszczowej i budowę nowych zjazdów do posesji, sąsiadujących z tą ulicą.

Gdy Pierwszej Brygady będzie już wyremontowana , przyjdzie czas na przebudowę ul. Konopnickiej po drugiej stronie wiaduktu – na odcinku od skrzyżowania z Dworcową do Piłsudskiego. U zbiegu ulic Dworcowej i Konopnickiej zmieni się geometria skrzyżowania  – tam też zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Całą inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Powiatowych. Wykonawcą robót jest firma Strabag.

Całkowity koszt przebudowy obu ulic oszacowano na 3,6 mln zł, w tym ponad 2,9 mln zł pochodzić będzie z Funduszu Dróg Samorządowych.

bk

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Bliska zwycięstwa
Następny artykułGroza a rzeczywistość – Orbitowski w Książnicy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj