„Żywioły wyobraźni”. Obrazy i rzeźby stworzone w niecodziennych technikach

0

Elżbieta Woźniak (malarstwo) i Małgorzata Kuligowska-Lorek (rzeźba) tworzą w technikach, które dla przeciętnego zjadacza chleba są mało znane. Pierwsza fascynuje się techniką pouring, druga – technikami powertex i mixed media. Obie chętnie prezentują publiczności swoje prace. Ostatnio na wystawie w Bramie Wałowej pod wspólnym tytułem „Żywioły wyobraźni”.

– Dwie panie dzielą się tym, co tworzą – mówiła podczas wernisażu Ludmiła Sabadini, prezes Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych Brama.

– Pierwsze kroki w sztuce malarskiej podjęłam 2 lata temu. To Ludmile Sabadini zawdzięczam swoją nową pasję życiową, bo tak mogę nazwać to, co czuję, stojąc przy sztaludze czy klęcząc na podłodze i malując. Swoje uczucia wylewam na płótna, tworząc obrazy i wizje, wciąż zadziwiona, że to ja, że to moje. Oczywiście wciąż trwam w poszukiwaniach i poznawaniu nowych technik malarskich. Obecnie moją fascynacją jest nowa technika o nazwie pouring, czyli wylewane obrazy z użyciem farb akrylowych – powiedziała Elżbieta Woźniak.

Małgorzata Kuligowska-Lorek, nauczyciel plastyki w SP nr 3, autorka rzeźb i obrazów stwierdziła: – „Na poważnie” zaczęłam tworzyć 5 lat temu, odkąd poznałam technikę utwardzania tkanin powertex. Bardzo szybko zainteresowanie i przygoda przerodziły się w pasję tworzenia. Łącząc różne materiały chłonne: tkaniny, papier, karton, skóra, glina, beton, drewno, piasek, uzyskuję unikatowe przestrzenne dzieła. Zastosowanie techniki mixed media wpływa na efekt końcowy pracy. Najciekawsze jest to, że stworzyć można dosłownie „wszystko” – ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

Oprawę muzyczną wernisażu zapewnił Mariusz Kuziel.

bk

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułDotykam = Wygrywam. Badaj piersi i noś dobrze dopasowany biustonosz
Następny artykułBłękitni Stargard. Outsider pokonany


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj