Dzień Wszystkich Świętych. Od 31.10 do 2.11 pojedziemy inaczej

0

Niedługo mieszkańcy naszego miasta i goście odwiedzą groby bliskich na stargardzkich cmentarzach. Przez trzy dni w ich rejonach zmieniona będzie organizacja ruchu. Zmiany zostaną wprowadzone już w czwartek (31.10.) i potrwają do soboty (2.11.).

Aby zapewnić bezpieczeństwo pieszych i ułatwić poruszanie się pojazdami w okolicy cmentarzy, odcinki niektórych ulic zostaną wyłączone z ruchu. Kierowcy nie wjadą w ul. Kościuszki od strony sklepu Kaufland do skrzyżowania z ul. Spokojną. Zamknięty będzie także odcinek ul. Przedwiośnie wzdłuż starego cmentarza komunalnego.

W tych dniach z wyłączonych fragmentów ulic będą korzystać tylko autobusy MPK, taksówki oraz samochody z zaopatrzeniem. Dodatkowo tymczasowy postój taxi pojawi się przy wjeździe na parking Kauflandu.

Zmiany będą obowiązywały 31.10. (czwartek) od 8:00 do 18:00, 1.11. (piątek) od 6:00 do 18:00 oraz 2.11. (sobota) od 8:00 do 15:00.

Kierowcy, którzy chcą dojechać własnymi samochodami do nowego cmentarza komunalnego, mogą wybrać trasę ul. Spokojną i ul. Przedwiośnie, a także od strony Golczewa. Dodatkowo dla posiadaczy aut wyznaczono tymczasowe miejsca postojowe – na poboczu wzdłuż Parku Batorego, wzdłuż drogi łączącej ul. Przedwiośnie z ul. Spokojną (przy ogrodzeniu starego cmentarza) oraz na terenach zielonych przy ogrodzeniu nowego cmentarza.

W te dni warto wybrać komunikację miejską. Autobusy MPK będą kursowały częściej, aby zapewnić pasażerom komfortowy dojazd do nekropolii. Dodatkowo w Dniu Wszystkich Świętych przejazdy autobusami linii kursujących w rejon cmentarzy są bezpłatne. Więcej informacji o świątecznym rozkładzie jazdy tutaj, a o darmowych przejazdach – tutaj.

(r)

mapka: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułZnieważył i naruszył nietykalność policjantów
Następny artykułKoordynowana opieka nad kobietą w ciąży także w stargardzkim szpitalu  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj