Znieważył i naruszył nietykalność policjantów

0

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 42-letni mieszkaniec Stargardu, który dopuścił się znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej stargardzkich policjantów podczas jednej z interwencji.

– Patrolujący ul. Piłsudskiego funkcjonariusze referatu patrolowo–interwencyjnego stargardzkiej komendy zauważyli nietrzeźwego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął agresywnie się zachowywać i wykrzykiwać nieprzyzwoite słowa w kierunku mundurowych – informuje asp. szt. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie.

W trakcie podjętej interwencji 42-latek znieważył policjantów słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe i naruszył ich nietykalność cielesną. Agresywny mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut.

To nie pierwszy konflikt z prawem zatrzymanego mężczyzny. Był on już karany za podobne przestępstwo, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

42-latek trafił do aresztu, spędzi tam najbliższe trzy miesiące.

Podstawą zastosowania tak surowego środka była uzasadniona obawa ukrywania się lub ucieczki podejrzanego. Ponadto sprawca znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy wcześniej miał już stosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru, którego nie realizował.

(r)

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Wygrana po dogrywce, teraz długa przerwa
Następny artykułDzień Wszystkich Świętych. Od 31.10 do 2.11 pojedziemy inaczej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj