Koordynowana opieka nad kobietą w ciąży także w stargardzkim szpitalu  

0

Wybór lekarza, porady ambulatoryjne, poród i opieka nad noworodkiem, całodobowy kontakt telefoniczny ze szpitalem – wszystko to dostępne jest dla kobiet w ciąży, które przystąpią do programu KOC.

Dyrekcja SPWZOZ w Stargardzie informuje, że – w ramach umowy zawartej z Zachodniopomorskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie – od 1 października br. nasz szpital realizuje świadczenia zdrowotne w ramach Koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży (KOC).

Celem programu jest zapewnienie kompleksowej opieki medycznej nad matką w okresie ciąży, porodu, połogu oraz opieki nad jej nowo narodzonym dzieckiem.

Koordynowana opieka nad kobietą w ciąży realizowana jest w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym szpitala w Stargardzie i obejmuje:

– porady ambulatoryjne (w Poradni Położniczo-Ginekologicznej SPWZOZ w Stargardzie),

– poród i opiekę nad noworodkiem (w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym i Neonatologicznym) – a w przypadku wskazań medycznych – także niezbędne hospitalizacje.

W ramach KOC każda kobieta w ciąży, zgłaszająca się do Oddziału Ginekologiczno-Położniczego SPWZOZ w Stargardzie, będzie mogła skorzystać z pełnoprofilowej opieki.

Nowością jest w ramach KOC także całodobowy telefoniczny kontakt ze szpitalem – pod numerem 91 578 92 57. Dzięki temu o każdej porze ciężarna kobieta będzie mogła zadzwonić, uzyskać konsultację medyczną i rozwiać ewentualne wątpliwości dotyczące swojego stanu.

Do programu KOC można przystąpić na każdym etapie ciąży, również przed samym porodem, bez konieczności prowadzenia ciąży.

Przyszła Mamo, jeśli jesteś zainteresowana przystąpieniem do programu KOC, zapraszamy do Poradni Położniczo-Ginekologicznej zlokalizowanej przy ul. Wojska Polskiego 27 (Budynek B wejście K25, poziom 0), tel. 91 578 92 98. Na miejscu otrzymasz Kartę Informacyjną KOC oraz instrukcje na temat dalszej realizacji procesu. Na tym etapie dokonasz wyboru lekarza prowadzącego ciążę.

Szczegółowych informacji dotyczących prowadzenia ciąży i porodu w ramach KOC udzielamy w Poradni Położniczo-Ginekologicznej SPWZOZ w Stargardzie.

(r), fot. – źródło: SPWZOZ w Stargardzie

Poprzedni artykułDzień Wszystkich Świętych. Od 31.10 do 2.11 pojedziemy inaczej
Następny artykułPuchar Polski. Błękitni eliminują Sandecję


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj