Chodnik na Włosienniczej i Kuśnierzy gotowy

0

Zakończyła się budowa chodnika w ciągu ulic Włosienniczej i Kuśnierzy. Mieszkańcy zyskali też przejście dla pieszych, a wjazd na parking został uporządkowany. Inwestycję zrealizowano w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Chodnik został wykonany z betonowych płyt. Wymieniono zniszczone elementy i wyregulowano krawężniki. Pojawiło się także dodatkowe przejście dla pieszych, które poprawia bezpieczeństwo korzystających z niego zarówno okolicznych mieszkańców, jak i uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 5. Dodatkowo jeszcze w tym tygodniu ustawione zostaną ławki. Mieszkańcy mogą już korzystać ze śmietników, a właściciele czworonogów – z dystrybutora woreczków.

Dzięki inwestycji uporządkowany został wjazd na parking naprzeciwko hotelu PTTK. Dotychczas kierowcy wjeżdżali tam w przypadkowy sposób, wykorzystując całą długość krawężnika. Teraz wykonano jeden wjazd z betonowej kostki brukowej. Zmotoryzowani mieszkańcy wjadą na postój tylko od strony ul. Kuśnierzy, co zwiększy komfort i bezpieczeństwo pieszych.

Inwestycja przy ul. Włosienniczej i Kuśnierzy została wykonana w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt prac to ponad 60 000 zł.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

SKOMENTUJ TEKST

Wprowadź swój komentarz!
Wpisz imię