Doradzą, jak otrzymać wsparcie z funduszy UE

0

Środki finansowe na własną działalność, informacje o kursach i szkoleniach, a także sprawy związane z projektem Czyste Powietrze – o tym wszystkim można się więcej dowiedzieć, odwiedzając Mobilny Punkt Informacyjny, który będzie dostępny 8 listopada (piątek) o 11:00 w Stargardzkim Centrum Kultury (wejście od strony kina).

Jak informuje magistrat, każdy zainteresowany pozyskaniem unijnych środków otrzyma – podczas indywidualnych rozmów – niezbędne informacje: m.in. jak zdobyć środki na wymianę starych pieców i kotłów, docieplenie obiektów, wymianę okien i drzwi, a także montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody w ramach Czystego Powietrza. Osoby, które zakwalifikują się do programu, otrzymają dotacje lub pożyczki. Wnioski mogą składać właściciele domów jednorodzinnych lub lokali wydzielonych w budynkach jednorodzinnych. Czyste Powietrze jest także adresowane do posiadaczy zgody na rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego. Więcej na temat tego programu tutaj.

Uczestnicy piątkowego (8.11.) spotkania w SCK otrzymają także informacje m.in. o możliwości pozyskania dotacji lub pożyczki na otwarcie i rozwój własnej działalności gospodarczej. Fundusze unijne to również szansa na pokrycie kosztów udziału w kursach i szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe. Warto poznać zasady dofinansowania różnych działalności oraz sprawdzić aktualne ogłoszenia o naborach wniosków.

Organizatorami spotkania w naszym mieście są pracownicy Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Pyrzycach.

(r)

Poprzedni artykułJest dodatkowa pula badań mammograficznych dla pacjentek
Następny artykułChodnik na Włosienniczej i Kuśnierzy gotowy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj