Obchody Święta Niepodległości w Stargardzie

0

Zbliża się kolejna – 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie w Stargardzie zaplanowano wspólne świętowanie. Będzie m.in. msza święta i uroczysty apel na Rynku Staromiejskim. Specjalne zajęcia przygotowało Muzeum Archeologiczno-Historyczne, a w Stargardzkim Centrum Kultury zagra Orkiestra Camerata Stargard.

11 listopada (poniedziałek) o 11:00 w kolegiacie rozpocznie się uroczysta msza święta. Następnie ok. 12:00 na Rynku Staromiejskim odbędzie się apel stanu osobowego jednostek wojskowych Garnizonu Stargard. Również na rynku od 10:00 do 15:00 będzie można oglądać pokaz sprzętu wojskowego. Ok. 13:00 pod pomnikiem Stargardzianie – Ojczyźnie złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze.

Tego dnia, z okazji Święta Niepodległości, o 17:00 na dużej scenie SCK wystąpi Camerata Stargard. Więcej informacji o koncercie tutaj.

Z kolei MAH zaprasza na zajęcia „Niepodległa znów w Muzeum”, które odbędą się 12.11. (wtorek) w budynku przy Rynku Staromiejskim. Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 91 578 38 35 wew. 39.

(r)

Poprzedni artykułŚwięto Niepodległości. Zmiana organizacji ruchu
Następny artykułGrzybogranie Music Festival 2019. Zachować pamięć o Przyjacielu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj