Przy MDK budują lodowisko

0

Trwa instalacja największej w mieście zimowej ślizgawki. Na łyżwy będzie można się wybrać już na początku grudnia. Tym razem lodowisko powstanie przy ul. Portowej – tuż przy Młodzieżowym Domu Kultury.​ Zmiana lokalizacji spowodowana jest inwestycją OSiR przy ul. Szczecińskiej.

Sztuczne lodowisko to miejsce tradycyjnych zimowych spotkań mieszkańców Stargardu i gości przyjeżdżających do naszego miasta. Na 600 m² każdy – niezależnie od umiejętności – może spędzić dobrze czas. W wypożyczalni do dyspozycji są łyżwy we wszystkich rozmiarach. Dzieci mogą się zaopatrzyć w kaski. Jazdę ułatwiają też specjalne pingwinki dla najmłodszych, które pomagają jeździć tym słabiej ślizgającym się na łyżwach.

Wszystko to będzie dostępne już na początku grudnia. Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi prace instalacyjne. To skomplikowany proces. Samo uruchomienie lodowiska zależy w dużej mierze od temperatury. Ta – zarówno w dzień, jak i w nocy – nie może być wyższa, niż +4 stopnie Celsjusza. Dokładna data otwarcia wielkiej ślizgawki zostanie podana na www.stargard.pl.

W ubiegłym roku z lodowiska skorzystało ponad 14 000 osób. Działało ono niemal do marca.

(r), fot.  – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Bez zwycięstwa i bez dotychczasowego trenera, nowy już jest
Następny artykułGaleria Jednego Obrazu. Andrzej Dobrzyński „Powrót króla”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj