Stargardzka Scena Młodych. Na początek sezonu – Marcin Momot

0

Marcin jest 16-latkiem, który pięć lat temu rozpoczął swoją przygodę z muzyką, a konkretnie z grą na gitarze.

Naukę rozpoczynał na gitarze klasycznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie pod skrzydłami Jacka Jankowskiego, jednak po roku nauki okazało się, że jego pasją jest gitara elektryczna.

Od czterech lat rozwija swoje umiejętności, biorąc udział w licznych konkursach muzycznych nie tylko na terenie naszego miasta – reprezentuje Stargard również w konkursach wojewódzkich oraz ogólnopolskich.

W roku 2018 brał udział w finale X Płockich Konfrontacji Gitarowych, na których otrzymał główną nagrodę. Jest laureatem 1. edycji konkursu stypendialnego Akademii Talentów Enei 2018. W międzynarodowym konkursie Moje Solo 2018, w ramach V Bałtyckiego Festiwalu Gitary Elektrycznej w Mielnie, zdobył 3. miejsce w kategorii wiekowej 13-15 lat.

W tym roku był najmłodszym finalistą pierwszej edycji konkursu Master of Solos w Krakowie, gdzie poznał czołowych młodych gitarzystów oraz uczestniczył w warsztatach muzycznych prowadzonych przez Tomasza Andrzejewskiego i Bartosza Zelka. Tegoroczny VI Przegląd Młodych Muzyków w Stargardzie okazał się dla Marcina również szczęśliwy, gdyż zajął w nim 3. miejsce.

W 2019 r. Marcin ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. W. Lutosławskiego w Stargardzie w klasie kontrabasu Jana Gottschlinga.

Od kilku lat jest stypendystą Prezydenta Miasta Stargardu.

(r) – źródło: SCK

Poprzedni artykułSFF 2019 w Piwnicy TPS. Filmy warte obejrzenia
Następny artykułRodakom na Kresach – zbiórka w SCK i na Rynku Staromiejskim


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj