Park Podworski już z wyremontowaną altaną

0

Coraz piękniejszy jest park w Kluczewie. Jego rewitalizacja zaczęła się dwa lata temu. Mieszkańcy mogą już korzystać z miejsc do relaksu i placu zabaw. Teren jest oświetlony. Teraz blasku dodaje mu zabytkowa altana.

Park Podworski robi dobre wrażenie o każdej porze roku. Zobaczymy tam uporządkowane alejki, kolorowy plac zabaw i siłownię plenerową. Sporo jest też ławek, na których można odpocząć. Wyremontowano również ogrodzenie, dzięki czemu to miejsce jest jeszcze bardziej dostępne i przyjazne.

Niedawno zakończyła się renowacja zabytkowej altany. Budowla ta nie dość, że jest kolejną atrakcją, to jeszcze bardzo klimatyczną. Łatwo do niej dojść, bo wykonane zostało dojście do tego obiektu.

Altana została oczyszczona i wzmocniona. Zyskała też nowe tynki. Drobne ubytki są uzupełnione. Zgodnie z planem zagospodarowania Parku Podworskiego altana zachowała formę trwałej ruiny. Jej zewnętrzna struktura z widocznymi kostkami zwierzęcymi pozostała nienaruszona.

Park Podworski to dobre miejsce do spacerów, rekreacji i wypoczynku nie tylko dla mieszkańców Kluczewa. Warto zobaczyć na własne oczy, jak się zmieniło.

Na poprawę stanu altany miasto zdobyło 20 000 zł dofinansowania z funduszy unijnych.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułĆwiczenia „Gniazdo – 19 ASF” na terenie naszego powiatu
Następny artykułPrzepis, że samorządy mają obowiązek pokrywania strat szpitali – niezgodny z Konstytucją RP


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj