Kto do nagrody prezydenta dla twórców kultury i do tytułu Mecenasa Kultury?

0

Trwa nabór wniosków w sprawie przyznania nagród Prezydenta Miasta Stargardu artystom, twórcom i animatorom kultury za 2019 r. Z kolei wyróżnienie i tytuł Mecenasa Kultury mogą otrzymać podmioty gospodarcze i prywatne, które wspierają organizację wydarzeń artystycznych.

Artystów, twórców i animatorów kultury można zgłaszać do 15.12. (niedziela). Nagrody przyznawane będą w trzech kategoriach: działalność na rzecz rozwoju kultury oraz upowszechniania kultury i sztuki, osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, a także działalność na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego. Wyróżnione osoby mogą być wskazane przez prezydenta, instytucje miejskie i kulturalne, szkoły, stowarzyszenia oraz mieszkańców Stargardu – w tym przypadku pod konkretnym zgłoszeniem trzeba zebrać minimum 50 podpisów.

Do końca roku – 31.12. (wtorek) można zgłaszać kandydatów do tytułu Mecenasa Kultury. Mogą to być zarówno podmioty gospodarcze, jak i prywatne. Na wyróżnienie mają szansę ci, którzy w ubiegłym roku aktywnie wspierali działalność artystyczną i kulturalną w naszym mieście. Mecenasi Kultury m.in. organizują lub współorganizują wydarzenia kulturalne, a także działają na rzecz ochrony zabytków. Nagrodę przyznaje prezydent z inicjatywy własnej lub na wniosek stargardzkich instytucji i placówek kultury, związków i stowarzyszeń twórczych i kulturalnych, środowisk artystycznych oraz szkół i placówek oświatowo-wychowawczych.

Wszystkie wnioski można znaleźć tutaj. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego, tel. 91 578 10 61, e-mail: [email protected]. Wnioski należy przesłać pocztą lub dostarczyć do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. Czarnieckiego 17.

(r)

fot. Tadeusz Surma/archiwum (laureaci z roku 2018)

Poprzedni artykułUkradł motorower, a w mieszkaniu miał narkotyki
Następny artykuł2 grudnia o godz. 21 – wyłączenie wiaduktu nad Szczecińską/Wyszyńskiego z ruchu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj