Wiadukt nad Szczecińską/Wyszyńskiego zamknięty

0

Tym razem dotrzymano terminu. 2 grudnia późnym wieczorem pierwszy z czterech wiaduktów, przeznaczonych do przebudowy, został wyłączony z ruchu.

Pojazdy już nie przejadą, ale – mimo barier – piesi czasami jeszcze przemkną na drugą stronę wiaduktu. Choć właśnie dla nich otwarte zostało tymczasowe przejście od strony ul. Towarowej, przez peron 3 i przejście podziemne, na ul. Dworcową – i odwrotnie (jak jest na naszych zdjęciach).

Na schodach, w przejściach pod torami, zamontowane zostały rynny ułatwiające przeprowadzenie rowerów.

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą korzystać z tej samej trasy. Nie muszą jednak przechodzić przez podziemne przejście. Są kierowane na przejście, na poziomie torów, zlokalizowane na wysokości budynku poczty.

Dla kierowców przygotowano objazd ulicami Bema, Bogusława IV i Czarnieckiego. Należy też przypomnieć, że fragment ul. Towarowej – na odcinku od wjazdu na parking przy Urzędzie Skarbowym do ul. Pierwszej Brygady – jest jednokierunkowy (przejazd tylko w kierunku Pierwszej Brygady).

Wszystkie te zmiany, będące skutkiem rozpoczętej już inwestycji na stacji PKP, powodują utrudnienia w ruchu zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych. Warto uzbroić się w cierpliwość.

bk

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykułPożar w budynku przy Wojska Polskiego. Z ogniem walczyło 21 strażaków
Następny artykułSchronisko dla zwierząt do remontu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj