Pieszym i rowerzystom będzie jaśniej na ścieżce obok „białych koszar”

1

Mieszkańcy osiedli Hallera i Letniego ucieszą się. 18 słupów oświetleniowych z oprawami LED stanie wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego łączącego ul. Pogodną z Aleją Żołnierza. Dodatkowo przy ul. Pogodnej doświetlone zostanie przejście dla pieszych. Inwestycja wyraźnie poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu.

Teraz, gdy szybko zapadają ciemności, chodzenie tamtędy lub jazda rowerem nie należy do przyjemności. Zwłaszcza rowerzyści muszą bardzo uważać, aby po ciemku nie zrobić komuś krzywdy.

Dlatego cieszy, że ustawionych tam zostanie 18 latarń. Każda z nich rozbłyśnie mocnym, ledowym światłem. To rozwiązanie energooszczędne – takie lampy dają mocne światło, pobierając jednocześnie niewiele prądu. Tą drogą o różnych porach dnia porusza się wielu mieszkańców – zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Montaż oświetlenia poprawi bezpieczeństwo stargardzian korzystających z tego łącznika.

Dodatkowo doświetlone zostanie przejście dla pieszych przy ul. Pogodnej. W tym miejscu staną dwie dodatkowe latarnie. To także inwestycja w bezpieczeństwo. Po zmroku, ale także przy złej pogodzie, piesi są lepiej widoczni.

Wartość prac to ponad 118 tys. zł. Planowany termin wykonania inwestycji – kwiecień 2020 r.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykułPływaniem wspomną „Kajtka”
Następny artykułNowy samochód dla Straży Miejskiej w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. WSZYSTKO PIĘKNIE? ALE KTO WRESZCIE PRAWIDŁOWO OZNACZY ODCINEK NA WYSOKOŚCI PRZYCHODNI LEKARSKIEJ I ZAPROWADZI TAM PORZĄDEK Z PARKUJĄCYMI NA CZĘŚCI ŚCIEŻKI ROWEROWEJ I CZĘŚCI CHODNIKA PORZĄDEK. PRZECIEŻ NIEKIEDY TO NIE MOŻNA TAMTĘDY ANI PRZEJŚĆ, ANI PRZEJECHAĆ ROWEREM TAK CO NIEKTÓRZY PARKUJĄ SAMOCHODY. PONADTO KIERUJĄCY SAMOCHODAMI WJEŻDŻAJĄC Z AL.ŻOŁNIERZA POD PRZYCHODNIĘ NAWET NIE WIEDZĄ ŻE JEST TAM ŚCIEŻKA ROWEROWA I CHODNIK DLA PIESZYCH PONIEWAŻ NIE MA ŻADNEGO OZNAKOWANIA!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj