Schronisko dla zwierząt do remontu

0

Remont boksów dla zwierząt i modernizacja budynku administracyjno-biurowego – już niedługo poprawią się warunki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie. Czworonogi zyskają nowe budy. Większy będzie komfort w pomieszczeniu służącym do kwarantanny – informuje magistrat.

W maju tego roku wymieniony został dach nad częścią budynków schroniska. Nawierzchnia z trwałej i ekologicznej styropapy pojawiła się m.in. nad gabinetem weterynaryjnym i pomieszczeniami, w których przebywają zwierzęta po kastracji. Teraz remont zaplanowano w miejscu do kwarantanny. Ściany zostaną otynkowane i pomalowane, będą też położone płytki. Z kolei w budynku administracyjno-gospodarczym planowana jest wymiana drzwi.

Poprawią się warunki w boksach dla zwierząt. Cztery z nich zostaną wyremontowane. Znikną stare budy, a w ich miejsce pojawią się nowe – z płaskim, otwieranym dachem, ułatwiającym opiekę nad mieszkańcami schroniska. Dodatkowo otwarty dach będzie zabezpieczony stalową siatką, a na podłodze ułożone zostaną płyty betonowe. Inwestycja przewiduje też wykonanie instalacji sanitarnej, która odwodni wyremontowane boksy.

Wartość prac to ok. 100 tys. zł. Remont w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie rozpocznie się na początku stycznia.

(r)

fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie/archiwum

Poprzedni artykułWiadukt nad Szczecińską/Wyszyńskiego zamknięty
Następny artykułPływaniem wspomną „Kajtka”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj