Są pieniądze na prąd z odnawialnych źródeł energii

0

Dofinansowanie ze środków unijnych na budowę, rozbudowę i modernizację jednostek wytwarzających prąd z odnawialnych źródeł energii – o tym, jak je zdobyć, dowiedzą się uczestnicy spotkania informacyjnego, które odbędzie się w czwartek 12 grudnia o godz. 9:00 do sali 111 Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17.

Pieniądze mogą otrzymać m.in. przedsiębiorcy, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, ale także szkoły wyższe, instytucje oświatowe i opiekuńcze oraz organizacje pozarządowe. Podczas spotkania będzie można uzyskać przydatne informacje na temat projektu.

Nabór wniosków rozpoczyna się już w styczniu 2020 r., dlatego warto wcześniej zainteresować się tym tematem. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Środki posłużą na budowę, rozbudowę i modernizację jednostek wytwarzających energię elektryczną lub cieplną z odnawialnych źródeł energii. Dotyczy to przede wszystkim wykorzystania biomasy, biogazu i energii słonecznej. Dofinansowanie może wynieść nawet 85% wartości projektu. Więcej informacji tutaj.

Chętni do udziału w spotkaniu proszeni są o zgłoszenie uczestnictwa na adres: [email protected].

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Bożena Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułPSONI w Stargardzie. Aby trwali tak pięknie przez wiele lat
Następny artykułMPGK inwestuje we flotę spółki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj