MPGK inwestuje we flotę spółki

0

Śmieciarka do selektywnej zbiórki odpadów i elektryczny bus – to najnowsze nabytki Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarski Komunalnej. Pojazdy te zastępują stare, wysłużone.

Nowa śmieciarka odbiera odpady z różnych pojemników. Mogą to być tradycyjne śmietniki typu dzwon, ale także pojemniki podziemne i półpodziemne. Pojazd ma urządzenie załadowcze, żurawia i składany lej. Śmieciarka już obsługuje mieszkańców, a dzięki funkcji selektywnej zbiórki sprawdzi się w przyszłym roku, gdyż sortowanie odpadów będzie wtedy obowiązkowe w całym Stargardzie.

Koszt zakupu tego pojazdu to 1 045 000 zł.

Drugi nabytek MPGK to elektryczny samochód dostawczy zasilany bateriami litowo-jonowymi. Do auta konieczny był montaż naściennej ładowarki. Bus jest ekologiczny – podczas jazdy nie emituje zanieczyszczeń do środowiska. Samochód służy MPGK w codziennej pracy. Dzięki charakterystycznej grafice łatwo można go rozpoznać na ulicach miasta.

Wartość elektrycznego busa wraz z ładowarką to ponad 275 000 zł. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Kwota dotacji wyniosła 240 000 zł.

(r) – źródło: MPGK, UM w Stargardzie

fot. MPGK Stargard

Poprzedni artykułSą pieniądze na prąd z odnawialnych źródeł energii
Następny artykułAreszt dla byłego dyrygenta Orkiestry Camerata Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj