Ulica Pierwszej Brygady już w pełni przejezdna

0

Otwarta już jest dla ruchu przebudowana ul. Pierwszej Brygady na całej długości – od skrzyżowania z Towarową do ul. Szczecińskiej. Dobiegła tym samym końca pierwsza część inwestycji realizowanej przez firmę Strabag na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych.

Przebudowa Pierwszej Brygady zajęła wykonawcy łącznie 75 dni. Pierwsze prace rozpoczęto 23 września. Zamknięty dotąd jeden pas jezdni w rejonie pl. Zgody i ul. Szczecińskiej miał być otwarty 9 grudnia (po przesunięciu pierwotnego terminu zakończenia robót 2 grudnia), tymczasem otwarto go dla ruchu już w piątek 6 grudnia.

W ramach przebudowy ułożona została nowa nawierzchnia jezdni. Skorygowano skrzyżowanie z ul. Towarową, gdzie zainstalowano sygnalizację świetlną. Chodniki też zyskały nową nawierzchnię bitumiczną po obu stronach ul. Pierwszej Brygady. Prace objęły także regulację studzienek kanalizacji deszczowej oraz budowę nowych zjazdów do sąsiadujących z ulicą posesji.

Wygodniejszy wjazd i wyjazd z ul. Ceglanej w stronę Pierwszej Brygady zapewnia tymczasowe rondo. Ta przebudowana i otwarta w całości ulica odciąża trasy objazdowe, wytyczone w związku z zamknięciem wiaduktu kolejowego nad ulicami Szczecińska/Wyszyńskiego w ramach modernizacji stacji Stargard – inwestycji PKP PLK.

Koszt przebudowy biegnącego przez śródmieście miasta Stargardu odcinka drogi powiatowej 1704 Z wyniósł 3,6 mln zł. Z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na ten cel przekazana została kwota ponad 2,9 mln zł, co stanowi 80 proc. dofinansowania inwestycji.

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie

fot. Mirosław Cofta

Poprzedni artykułWeekend Cudów ze Szlachetną Paczką, także w Stargardzie
Następny artykułStargardzka Starówka – nowy Klub Seniora tętni życiem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj