Weekend Cudów ze Szlachetną Paczką, także w Stargardzie

0

To akcja znana w całej Polsce. Również w naszym mieście, kolejny raz, stargardzianie pokazali, że mają wielkie serca i potrafią pomagać. Bo lubią ludzi. Szlachetną Paczkę wspomogły osoby prywatne, firmy i stowarzyszenia.

Przez dwa dni w wielu miejscach działy się magiczne rzeczy – po tym, jak świąteczne paczki trafiły do wszystkich odbiorców. Wolontariusze nie tylko odwiedzili zaprzyjaźnione rodziny i przekazali prezenty, ale dali też znacznie więcej: rozmowę, słowa otuchy i szczere uśmiechy. To wielkie święto zarówno dla obdarowanych, jak i obdarowujących.

Podczas podsumowania w SCK tegorocznej, 19. już odsłony akcji podziękowano wszystkim zaangażowanym w Szlachetną Paczkę. Była wielka radość, a także chwile wzruszeń. W akcji co roku biorą udział osoby prywatne, stowarzyszenia, żołnierze, ale też firmy – w tym przedsiębiorstwa ze stargardzkich parków przemysłowych. Szlachetną Paczkę wspierają również kibice PGE Spójni Stargard.

Dzięki intensywnej pracy wielu osób potrzebujący otrzymują dokładnie to, czego najbardziej im brakuje. Może to być żywność, środki czystości, ale też opał na zimę, meble i różne sprzęty.

Choć tegoroczna edycja dobiegła końca, wolontariusze nie osiadają na laurach. Przez cały rok przygotowują się do grudniowej zbiórki. Tworzą bazę potrzebujących i pozyskują kolejnych darczyńców. Wszystko po to, by dotrzeć z pomocą wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Tadeusz Surma

Poprzedni artykułKalendarz miejski 2020. Z magistratu do mieszkań i biur
Następny artykułUlica Pierwszej Brygady już w pełni przejezdna


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj