Stargardzka Starówka – nowy Klub Seniora tętni życiem

0

Możliwość ciekawego spędzenia czasu, a nawet zabawa w świetnej atmosferze – na mapie Stargardu działa już kolejne miejsce specjalnie dla seniorów. Mówią na nie – Kawiarenka Starówka. Mieści się w odnowionych budynkach plebanii przy kolegiacie NMP Królowej Świata.

Seniorzy spotykają się tam dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki w godz. od 16 do 18. Są wspólne rozmowy, wymiana doświadczeń, a także różne aktywności.

– Frekwencja na otwarciu kawiarenki przerosła moje oczekiwania. Najpierw były obawy, czy w ogóle ktoś się pojawi, ale już po chwili zaczęliśmy się zastanawiać, czy wszyscy się zmieszczą. Wspaniale widzieć tyle zaangażowanych osób. Kawiarenka ruszyła z rozmachem, a przed nami mnóstwo planów i pomysłów do zrealizowania – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Seniorzy mają do dyspozycji dwie przestronne sale, a także dobrze wyposażoną kuchnię i łazienkę. Do klubu może dołączyć każdy. Wystarczy przyjść na jedno ze spotkań, przekonać się, jak wspaniała atmosfera tam panuje, i na stałe dołączyć do zespołu.

– Cieszę się, że w naszym mieście przybywa miejsc dla seniorów. Nie brakuje też osób, dzięki którym wszystko sprawnie działa. Dziękuję paniom radnym Wandzie Nowickiej i Wandzie Wysockiej oraz księdzu Januszowi Posadzemu za organizację i zaangażowanie w stworzenie kawiarenki na Starym Mieście – dodaje Ewa Sowa.

Klubem opiekować się będą cztery wspaniałe wolontariuszki ze Stargardzkiego Wolontariatu działającego na rzecz seniorów.

Starsze osoby spotykają się w Starówce od niedawna, a już mają za sobą ciekawe przeżycia. Z każdym tygodniem poznają się coraz lepiej i zawiązują nowe przyjaźnie. Była już pogadanka z udziałem policji i straży pożarnej – uczestnicy dowiedzieli się, jak nie dać się oszukać, a także, jak na co dzień dbać o swoje bezpieczeństwo.

Przyjemnie spędzili też wieczór andrzejkowy. Były rozmowy, a zamiast wróżb – wspólne wypiekanie i dekoracja pierwszych świątecznych ciasteczek.

Klub już tętni życiem, a jego uczestnicy snują plany na przyszłość. Ich działania można podglądać na facebookowym profilu Stargardzkiej Starówki. Warto tam zajrzeć i przekonać się, że aktywność seniorów wcale nie idzie na emeryturę.

W naszym mieście od lat z powodzeniem działają miejsca stworzone specjalnie dla osób starszych. Jest Kawiarenka Międzypokoleniowa na os. Kluczewo i Klub Senior+ na os. Lotnisko. Osoby starsze spotykają się też w Domu Kultury Kolejarza. Teraz do tych miejsc dołączyła Starówka.

Sukcesem okazał się także projekt Krzesełko dla Seniora. Osoby starsze otrzymują również bezpłatną pomoc w ramach akcji Złota Rączka.

(r) – źródło: UM w Stargardzie, FB Stargardzka Starówka

fot. Stargardzka Starówka – Klub Seniora/Kolegiata NMP Królowej Świata

Poprzedni artykułUlica Pierwszej Brygady już w pełni przejezdna
Następny artykułCeramiczna szopka znów zachwyca


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj