Pływali ku pamięci „Kajtka” olimpijczyka

0

Ponad 50 osób zgłosiło się i wystartowało w IV edycji Memoriału Władysława Wojtakajtisa, rozgrywanego na pływalni SP nr 11 na os. Zachód pod patronatem Prezydenta Miasta. Wśród uczestników byli nie tylko stargardzianie, ale też goście m.in. z Gryfina, Szczecina, Kołobrzegu czy Koszalina.

Zawodnicy rywalizowali na dystansach 50, 100 i 400 m. Zwieńczeniem była tradycyjna „Sztafeta dla Kajtka”, w której wzięło udział 30 osób. Nie udało się pobić rekordu stargardzkiego olimpijczyka na 1500 m, bowiem zabrakło do tego nieco ponad pół minuty (łączny czas sztafety to 16:50.09).

Każdy uczestnik sztafety otrzymał pamiątkowy ręcznik, a dla wszystkich startujących w zawodach przygotowano okolicznościowe kubki i butony oraz kalendarze na 2020 rok.

Dekorowani otrzymywali ponadto dyplomy, puchary i drewniane medale, które zrobiły furorę. Zawodników nagradzali: prokurent OSiR Beata Zawisza-Łukaszuk, przewodniczący Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć, wdowa po śp. Władysławie – Elżbieta Wojtakajtis, a także olimpijczycy Ryszard Chybiński i Janusz Olszewski.

Po zawodach, tradycyjnie, uczestnicy wraz zaproszonymi gośćmi udali się do kuluarów na rozmowy i poczęstunek.

OSiR Stargard serdecznie dziękuje dyrekcji SP 11 za możliwość przeprowadzenia zawodów, a także spółkom: PEC, MPGK i ZZO za wsparcie finansowe memoriału.

(r), fot. – źródło: OSiR Stargard

Poprzedni artykułWirtualny spacer po parkach przemysłowych
Następny artykułSto metrów nowej alei na cmentarzu przy Kościuszki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj