Maraton Pisania Listów. W obronie wolontariuszy ratujących uchodźców

0

To akcja pod patronatem Amnesty International. Organizowana jest w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. W Stargardzie listy wspólnie pisali m.in. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych. Upomnieli się o wolontariuszy ratujących uchodźców na wyspie Lesbos.

Do Maratonu, oprócz ZSBT, dołączyli: prezydent Rafał Zając oraz starosta stargardzki Iwona Wiśniewska, wicestarosta Joanna Tomczak i członek zarządu Irena Agata Łucka, a także uczniowie Szkół Podstawowych nr 4, 5 i 7.

ZSBT po raz czwarty bierze udział w Maratonie Pisania Listów. Uczniowie sami zdecydowali, w jakiej sprawie wypowiedzą się tym razem. Dotyczy ona Sary Mardini i Seana Bindera – wolontariuszy z wyspy Lesbos, którzy ryzykowali życie, prowadząc akcje poszukiwawcze i ratunkowe na morzu. Rząd grecki oskarżył ich o szpiegostwo, przemyt ludzi i przynależność do organizacji przestępczej.

Stargardzianie apelowali w listach o przywrócenie wolontariuszom wolności i oczyszczenie ich z zarzutów szpiegostwa.

Akcja jeszcze trwa. Dotąd zebrano ponad 200 listów. Trafią one do warszawskiej siedziby Amnesty International, skąd są wysyłane do adresatów. Organizacja na bieżąco monitoruje sytuację i informuje o ewentualnych sukcesach.

Organizatorzy podkreślają, że nawet pojedynczy głos ma ogromne znaczenie. Na całym świecie odbywają się protesty przeciwko łamaniu praw człowieka. Maraton Pisania Listów to zwrócenie uwagi – szczególnie osób młodych – na ten problem. Tegoroczna odsłona akcji dotyczy młodzieży z 10 państw. To ludzie m.in. z Kanady, Egiptu, Filipin i Iranu. Wszystkie historie można poznać tutaj. W trakcie Maratonu pisane są listy w obronie ich praw.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułNSH. „Jak to z Hanzą było… (1)”
Następny artykułBłękitni Stargard. Zasłużyli na odpoczynek


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj